Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

A műugrómedencén még dolgoznak

A versenyuszoda már elkészült, a műugrómedencén azonban még dolgoznak a kivitelezők az úszó Európa-bajnokság helyszínén. Az építkezést az elmúlt hónapokban számos probléma akadályozta, a rendezvényszervező főmérnöke most mégis azt ígéri, hogy időben elkészülnek a létesítmények.

Keszthelyi Péter közölte, hogy a tesztversenyek után teljes biztonsággal megrendezhető lesz a júliusi úszó-Eb. Hozzátette, hogy az építkezés teljes befejezéséről azonban csak a rendezvény után lehet majd beszélni, mert a mobillelátó miatt például csak később építik meg a kerítést.

A margitszigeti uszodabővítés beruházójának számos akadályon kellett "keresztül vergődnie".

Először a környezetvédők tüntettek a területen kivágandó fákért, majd a Duna áradása lassította a munkákat. Az elmúlt hetekben több engedélyről kiderült, hogy hiányzik, például a csatorna vagy gázvezeték építéséhez.

Az utolsó pillanatban beadott kérelmek felzúdulást keltettek az engedélyező fővárosi városképvédelmi bizottságban, amelynek elnöke tragikusnak és szokatlannak minősítette az eljárást, de hangsúlyozta, hogy a főváros nem akar akadályt gördíteni az Európa-bajnokság megrendezése elé.

Gyárfás Tamás, az úszószövetség elnöke többször kikelt magából az építkezés csúszása miatt, hol a bizottsági képviselők szőrszálhasogatását, hol a kivitelezőt okolva.

Ezért mindkét részről perrel fenyegették meg a szövetségi elnököt, ám végül sikerült megegyezniük.

A margitszigeti Európa-bajnokságot július 26. és augusztus 6. között rendezik meg. Eddig 41 ország több mint 1.600 versenyzőjének részvétele biztos.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Európa függetlenebb lett az orosz gáztól, ám érzékenyebb a világpiacokra

Európa függetlenebb lett az orosz gáztól, ám érzékenyebb a világpiacokra

Az orosz gáz visszaszorítása megváltoztatta az európai gázárak dinamikáját is. 2011-2021 között az európai havi gázárváltozások ingadozásának 75 százalékát, 2022 után már 94 százalékát magyarázta a globális gázár-index megváltozása. A számot óvatosan kell értelmezni, mert a használt globális index maga is tartalmaz európai árat. A tendencia mégis fontos kérdést vet fel: lehet-e egyszerre diverzifikáltabb az ellátás és globalizáltabb a kockázat?
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×