Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 30. szombat Janka, Zsanett

Félárbocra engedték a magyar zászlót Torinóban

Félárbocra engedték a magyar zászlót Torinóban, az olimpiai faluban a pénteken elhunyt Csák Ibolya emlékére. Délelőtt mind a 110 rövidpályás gyorskorcsolyázót, így a négy indulót érdekeltet is vérdoppingvizsgálatra vitték. Közben az első két szám német sikert hozott.

A pénteken elhunyt Csák Ibolya emlékére Torinóban, az olimpiai faluban félárbocra engedték a magyar zászlót.

A magyar csapat eredetileg egy kis fekete szalagot akart viselni a magyar címer fölött a megnyitón, azonban az Olimpiai Charta mindennemű demonstrációt tilt a játékok ideje alatt, így a NOB nem járult hozzá a kezdeményezéshez.

Képgaléria

Délelőtt mind a 110 rövidpályás gyorskorcsolyázót, így a négy magyar érdekeltet is vérdoppingvizsgálatra vitték. Holnap a férfiak 1500 méteren szerepelnek, a selejtezőben Darázs Péter és Knoch Viktor érdekelt, a számban még aznap este megrendezik a döntőt.

A nők 500 méteres selejtezőiben Darázs Rózsa és Huszár Erika is indul. A futamok beosztását már délután elkészítik.

{{keretes_cim}}

északi összetett: Georg Hettich (Németország, Gundersen)

gyorskorcsolya: Chad Hedrick (Egyesült Államok, férfi 5000 m)
síakrobatika: Jennifer Heil (Kanada, női mogul)

sílövészet: Michael Greis (Németország, férfi 20 km)

Közben az északi összetett egyéni versenyével délelőtt megkezdődtek a téli olimpia küzdelmei. A sportág egyéni, úgynevezett Gundersen számában meglepetésre a német Georg Hettich nyert, míg a férfi sílövők 20 km-es viadalában is német siker született Michael Greis révén. Az egyetlen magyar induló, Tagscherer Imre a 88 fős mezőnyben a 78. helyen végzett.

A magyar sportoló csalódottan nyilatkozott a verseny után. Elismerte, hogy az elvárhatónál többet hibázott, és kijelentette, hogy ez élete utolsó olimpiája. Tagscherer Imre hozzátette: sok áldozatot hozott, hogy ezt a szép sportot űzhesse, de most úgy érzi, elég volt.

A férfi gyorskorcsolyázók 5000 méteres versenyében az amerikai Chad Hedrick szerzett olimpiai bajnoki címet, míg a síakrobatiák mogul versenyén a kanadai Jennife Heil nyerte. Ez utóbbi számban a világbajnok amerikai Hannah Kearney produkciója jelentette, aki egy nagy hiba miatt már a délutáni kvalifikációból sem jutott tovább.

Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×