Infostart.hu
eur:
353.59
usd:
309.69
bux:
142535.51
2026. július 6. hétfő Csaba

A félpályáról szerzett gólt a Valencia csatára

Az őszi kudarcsorozat után egyre jobb formában játszik a Roma és a Real Madrid. Antonio Cassano volt és jelenlegi klubja szombat esti bajnoki mérkőzésén egyaránt simán nyert. David Villa szenzációs góljával gyűjtötte be a három pontot a Realt egy ponttal megelőző Valencia.

A Real Madrid 4-0-ra kiütötte a vendég Espanyolt a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A fővárosi együttesben a nyáron talán már visszavonuló Zidane két gólt szerzett, míg Guti és a többhetes kihagyás után visszatérő Ronaldo egy-egy gólig jutott.

A Primera División késő esti rangadóján a Valencia a gólzsák Villa félpályáról megeresztett zseniális lövése után jutott vezetéshez a Deportivo La Coruna pályáján az első félidő közepén. Canizareznek még büntetőből sem rúgtak gólt a hazaiak, így a Valencia 1-0-ás sikerével visszavágott riváliásának azután, hogy a Spanyol Király Kupában 2:1-es összesítéssel alul maradt a Deportivóval szemben.

A Valencia ezzel a győzelemmel tartja második helyét a tabellán, előnye egy pont a Real Madriddal szemben. Mindkét gárda jó formában játszik az elmúlt hetekben, így minden bizonnyal nagy csata lesz a Valencia és a Real Madrid között a második hely megszerzéséért. Az élen álló Barcelona előnye viszont behozhatatlannak tűnik, a forduló előtt 12, illetve 13 pont volt.

Olaszországban ismét nagycsapatként kezelik a Romát. Az elmúlt másfél évben jobbára csak vergődő Farkasok a 23. fordulóban különösebb megerőltetés nélkül 3-0-ra nyertek a Parma otthonában. A Romának ez volt sorozatban a hetedik sikere a Serie A-ban, és ha ilyen tempóban folytatja az előretörést, akkor a Fiorentina és a Milan máris elkezdhet aggódni.

A szombat esti meccsen - mint oly sokszor az elmúlt hetekben - a kétgólos Mancini vezette sikerre a fővárosiakat, mellette Perrotta növelte góljainak számát.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az Etna ébredéséről: most egyszerre szépség és szörnyeteg a vulkán

Harangi Szabolcs az Etna ébredéséről: most egyszerre szépség és szörnyeteg a vulkán

Sok turista éppen azért érkezik Szicíliába, hogy megnézhesse a vulkánt működés közben, de a vulkanikus működés nagy gondokat okoz azoknak, akik odaérkeznek vagy hazamennének: vasárnap az Etna vulkáni hamut bocsátott a magasba, ezért egyes repülőjáratokat törölni kell – magyarázta az InfoRádióban a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője.

Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Naponta 5-10 olyan gyereket hoznak be a Bethesda Kórház ügyeletére, aki e-rollerezés közben sérült meg – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény főigazgatója. Velkey György János gyermekgyógyász szerint a 14 évesnél fiatalabbak számára az új KRESZ-ben meg kellene tiltani az elektromos rollerek használatát. Tapasztalatai alapján 6 éves koring trambulinozni sem kéne.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×