Infostart.hu
eur:
384.49
usd:
330.35
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Nyitókép: Forrás: Facebook.com/Bálna Terasz

Egy évtized után búcsúzik Budapest egyik ikonikussá vált helye

A kulturális, gasztronómiai rendezvényhelyszín rajta kívül álló okokból kénytelen bezárni kapuit, a hónap végéig viszont még várja a vendégeket.

Október 29-étől megszűnik jelenlegi formájában a Bálna Terasz, ezt Facebook-bejegyzésben közölte látogatóival csütörtökön. Posztjában a cég vezetősége azt írta, a közel 10 évvel ezelőtt egy baráti kezdeményezésből indult helyszín azóta Budapest egyik ikonikus találkozási pontjává vált. Most búcsúzniuk kell, október 28-án szolgálhatják ki utoljára a vendégeket.

Az nem derült ki a posztból, hogy miért zárnak be. Pénteken azt írták ki, hogy a bezárás nem a saját döntésük volt, ők is nagyon csalódottak.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×