eur:
411.06
usd:
394.76
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a női kézilabda Európa-bajnoki selejtező 3. fordulóján játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen a győri Audi Arénában 2018. március 22-én. Magyarország-Hollandia 18-19.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

A kézilabda-szövetség jogerősen pert nyert Kim Rasmussennel szemben

A bíróság tavaly novemberben, első fokon Rasmussennek adott igazat.

A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) jogerősen pert nyert Kim Rasmussennel, a női válogatott korábbi szövetségi kapitányával szemben.

Az MKSZ honlapján megjelent hétfői közlemény szerint a másodfokú eljárásban meghozott ítélet megállapítja, hogy az edző megszegte a megbízási szerződésének rendelkezéseit, így a szövetség részéről jogszerű volt a megállapodás felmondása.

A dán edzőt a 2019 decemberében, a Kumamotóban rendezett olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, a Románia elleni vesztes csoportmérkőzésen előbb sárga lappal figyelmeztették, majd a hajrában a reklamálása miatt kétperces kiállítással sújtották csapatát. A játékvezetői tévedésekkel tarkított meccs utáni sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a bírók és a zsűri személyes támadást intéztek ellene, kijelentése miatt pedig a nemzetközi szövetség (IHF) végrehajtó bizottsága felfüggesztette, az etikai bizottság hatáskörébe utalva az ügyet.

Rasmussent 2020. január 7-én menesztette a magyar szövetség, az IHF pedig később másfél millió forintra büntette és visszamenőleges hatállyal két hónapra eltiltotta.

A szakvezető a lengyel válogatottal 2013-ban és 2015-ben is negyedik lett a világbajnokságon, majd 2016-ban a román CSM Bucuresti csapatát Bajnokok Ligája-győzelemig vezette. A magyar válogatott élére 2016 májusában nevezték ki, irányításával a nemzeti együttes története legrosszabb Európa-bajnoki, és két legrosszabb világbajnoki helyezését produkálta. A kontinenstornán 2016-ban a 12., 2018-ban a hetedik helyen végzett, a vb-n 2017-ben 15., 2019-ben pedig 14. lett.

A bíróság tavaly novemberben, első fokon Rasmussennek adott igazat.

Címlapról ajánljuk
Bólintottak az elvtársak, 12 év után beteljesült a balatoni álom
Balaton anno

Bólintottak az elvtársak, 12 év után beteljesült a balatoni álom

1984 júliusában lehetett a motorcsónak-tilalom bevezetése után újra vízisíelni a Balatonon. Egy zárt, kötélpályás rendszer indult el Balatonfüreden. A kor gazdasági és politikai viszonyainak megfelelően 12 évig tartott az engedélyeztetés, hiszen egy németországi kapitalista kereskedő házalt a berendezéssel. Sikerrel, hiszen a pálya még ma is működik.
VIDEÓ
Dél-Koreában is jól cseng a tokaji brand – Az őshonos borfajtákkal érdemes külpiacra menni

Dél-Koreában is jól cseng a tokaji brand – Az őshonos borfajtákkal érdemes külpiacra menni

Nincs könnyű helyzetben a magyar borágazat, a csökkenő borfogyasztás és az újvilági borok térnyerése egyre nagyobb versenyre készteti a termelőket, akik a klímaváltozás hatásait is egyre inkább a bőrükön érzik, miközben a fiatalok szinte teljesen elfordultak a borivástól. Ugyanakkor az idei szüret az átlagosnál jobbnak bizonyult, a reprezentációs adó tavalyi eltörlésével pedig nőtt az ünnepi időszakban értékesített borok száma, és az exportpiacok tekintetében is biztatóak a kilátások a Magyar Bormarketing Ügynökség szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×