Infostart.hu
eur:
363.22
usd:
307.7
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor
Anatolij Vasziljev orosz színházi rendező a II. Madách Nemzetközi Színházi Találkozó (MITEM) megnyitóján Budapesten, a Nemzeti Színház Bajor Gizi parkjában 2015. április 14-én. Az április 28-ig tartó rendezvény 13 ország 20 előadásával várja a közönséget a Nemzeti Színházban.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Világhírű színházi rendező erősíti az SZFE-t

Anatolij Vasziljev orosz rendező lesz szeptembertől a Színház- és Filmművészeti Egyetem színházrendező szakosainak osztályvezető mestere – jelentette be az intézmény.

Mint az mások mellett az SZFE közleményében olvasható, Anatolij Vasziljev nemcsak Oroszország, de a világ színházi életének is meghatározó alakja, akinek iskolateremtő rendezői, pedagógiai, színházelméleti munkássága több évtizedet ölel fel. Az általa rendezett különleges színházi előadások stílusa a 80-as évek sajátos realizmusától a 90-es évek teátrális kísérletein keresztül a 2000-es évekre a letisztult metafizikai színház, egyfajta kortárs misztériumszínházig ível.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem – ismertetve a szakember életrajzát is – hozzáteszi, bíznak benne, hogy a hallgatóink felejthetetlen élménnyel és tudssal gazdagondnak majd az Anatolij Vasziljevvel tölött időszak alatt, „ellesve minél többet abból a titokból, mely a mestert oly egyedivé teszi”.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×