eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Bruce Springsteen amerikai rockzenész, a pályafutásáról készült Western Stars című dokumentumfilm társrendezője az alkotás különvetítésén a New York-i Metrograph Filmszínházban 2019. október 16-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Foley

Újabb nagyágyú vált meg zenei életművének jogaitól

Bruce Springsteen amerikai rocksztár eladta dalainak katalógusát a Sony Music zenei kiadónak.

A Billboard szórakoztatóipari szaklap szerdai értesülései szerint a többszörös Grammy-díjas zenész felvételeinek eredeti szalagjait és zenéjének publikációs jogait adta el a Sonynak.

A mintegy 500 millió dolláros üzlettel a Sony tulajdont szerzett a rocklegenda teljes zenei katalógusa - benne Born in the U.S.A. a 15-szörös és a The River ötszörös platinaalbum - fölött.

Springsteen katalógusának eladása a legújabb a nagyjából egy éve kezdődött ügyletek sorában, melyek között David Bowie, Bob Dylan,

Paul Simon, Stevie Nicks, Neil Young és Carole Bayer Sager zenéjének jogai cseréltek gazdát.

A Warner Music szeptemberben vásárolta meg a 2016 januárjában elhunyt Bowie katalógusát, Dylan tavaly decemberben adta el több mint 600 dalt tartalmazó életművét a Universal Music Groupnak, a legtöbb forrás szerint nagyjából 300 millió dollárért.

Egyelőre sem a Sony Columbia Records vállalata, ahol Springsteen felvételei készültek, sem Springsteen csapata nem kommentálta a hírt.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×