Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Lenyűgözte a világ cirkuszigazgatóit a magyar produkció

Sorra érkeznek Budapestre ezekben a hetekben a világ vezető cirkuszi szakemberei és igazgatói, hogy megtekintsék a Fővárosi Nagycirkusz parádés vízi cirkuszi előadását, az Atlantic Flight – Nagy Cirkuszi Utazást.

A sort nem sokkal az április eleji premiert követően Lyudmila Schevchenko, a kijevi Ukrán Nemzeti Cirkuszigazgatója, a XII. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál zsűrijének tagja, valamint partnere, Ivan Shviets cirkuszproducer nyitották meg - közölte a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft.

„Európai színvonalú, gyönyörű előadás! - fogalmazott Schevchenko asszony a káprázatos artista számokat felvonultató produkció megtekintése után. Az előadásban emelkedő-süllyedő színpadtechnikát, szökőkút-rendszert és 11.000 liter vizet használnak.

Kíváncsi volt a különleges előadásra a leghíresebb olasz cirkusz, a Circo Americano igazgatója, Elvio Togni és családja is. Ellátogatott a magyar fővárosba Párizs kőcirkuszát működtető és a legnagyobb francia utazó cirkusz tulajdonosai, a Bouglione család valamint a világhírű moszkvai Nikulin Cirkusz tulajdonosa és igazgatója Maxim Nikulin feleségével.

Helmut Grosscurth, az Európai Cirkuszszövetség (European Circus Association) menedzser igazgatója így fogalmazott:

„Nagyon tetszik a műsor, rendkívül ötletes, nem hasonlít egyetlen más produkcióra sem. Kiválóak a számok, a fények, a kosztümök, a táncosok és persze a szökőkút rendszer is. Mindig visszatérek Budapestre, hogy jó cirkuszi előadásokat szeretnék látni.”

Ugyancsak helyet foglalt ezekben a hetekben a Fővárosi Nagycirkusz nézőterén a világ legnagyobb cirkuszi ügynöksége, a Planet Circus Service menedzser igazgatója, Dirk Kiuk is.

A szeptember 9-éig látható előadást nemcsak külföldi szakemberek, hanem a magyar magáncirkuszok igazgatói és a hazai artistatársadalom jelentős része is megtekintették a premiert követő első hetekben.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Történelmi szövetség formálódik a feszült régióban: létrejöhet az „iszlám NATO”, de sok a rejtett akna

Történelmi szövetség formálódik a feszült régióban: létrejöhet az „iszlám NATO”, de sok a rejtett akna

Törökország csatlakozásával háromoldalúvá bővítenék a katonai szövetséget Szaúd-Arábia és Pakisztán között. A formálódó együttműködés alapjaiban írhatja felül azt, amit korábban a Közel-Kelet biztonságpolitikájáról gondoltunk. A helyzet rendkívül instabil, könnyen lángba borulhat a teljes régió, ráadásul egymásnak teljesen ellentmondó érdekek halmazából kell valamilyen, az eddigiekhez képest alternatív védelmi együttműködést kialakítani. A kihívás nagy, de régióban elrejtett veszélyes politikai-gazdasági aknák könnyedén boríthatnak mindent.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×