Infostart.hu
eur:
380.08
usd:
324.95
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia

Olasz filmfesztivál kezdődik Budapesten

A legfrissebb olasz filmtermés tizenegy alkotását hozza el Budapestre a 14. MittelCinemaFest - Közép-Európai Olasz Filmfesztivál november 5. és 15. között a budapesti Puskin és Tabán mozikban.

A MittelCinemaFest négy közép-európai városban: Budapest után Krakkóban, Pozsonyban és Prágában mutatja be az Istituto Luce Cineccittával együttműködésben a friss olasz filmek legjavát - mondta el Gian Luca Borghese, a Budapesti Olasz Intézet megbízott igazgatója a fesztivál pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.

Az idei válogatást összeállító Maurizio di Rienzo filmkritikus hozzátette: az olasz film hatalmas öröksége teherként is nehezedhet a fiatalabb generáció vállára, az utóbbi években mégis egy olyan új filmes nemzedék jelentkezett, amely mindeféle öncenzúra nélkül, saját nyelven képes megfogalmazni a mai olasz valóságot.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×