Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.93
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Fotóutcává változik a Nagymező utca a hétvégén

A fotózást, a fotográfiát kedvelőket várja a II. Budapesti Fotóutca Fesztivállal a Mai Manó Ház és a Capa Központ péntektől vasárnapig a Nagymező utcában.

A Budapesti Tavaszi Fesztiválhoz (BTF) kapcsolódó rendezvénysorozat két helyszínen zajlik: a Mai Manó Ház elsősorban a kiállítóterében és közvetlen környezetében várja az érdeklődőket, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ félpályás útlezárással vonul ki az utcára, hét konténerblokkban várja a vendégeket kiállításokkal, virtuális valósággal, annak képképzését bemutató programokkal, pódiumbeszélgetéssel, jelmezes fotózással - mondta el Boronyák Vivien.

A Capa Központ és a Magyarhangya bemutatja a Robert Mapplethorpe-ról készült Look at the Pictures című dokumentumfilmet. Ez lesz a film premierje, hiszen a Berlinale után először a Fotóutca Fesztiválon láthatja európai közönség.

A központban megtekinthető többek között a 34. Magyar Sajtófotó kiállítás és Eperjesi Ági tárlata, míg a konténertérben a MOME, a Budapesti Metropolitan Egyetem, és a Kaposvári Egyetem fotográfiai szakosainak, valamint az everydaybudapest fotópályázat nyerteseinek kiállítása.

Kipróbálható lesz az Oculus Rift valóságszemüvegre fejlesztett interaktív játék, az érdeklődők többek között mobilfotó, tárgyfotó, Polaroid, és Selfie! workshopokon vehetnek részt, de másfél órán át akár saját kiállításuk is lehet a Capa Központ előtti konténertérben.

A Mai Manó Ház bejáratánál ki lehet próbálni a körtükrészeti nyolcszögvényt, azaz a fényképezőgép ősét, a Napfényműteremben portréfotózás és interaktív bemutató lesz különböző technikákkal, esténként pedig a Mai Manó Ház részleteit bemutató rendhagyó, látványos esti fényfestést tartanak.

A Mai Manó Túrák az idén 122 éves ház történetét idézik fel; a Nagymező utcának ezen a felén Ujj Zsuzsi és Darvas Kristóf, Barabás Lőrinc, valamint Smártonék adnak koncertet.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×