Infostart.hu
eur:
362.94
usd:
317.57
bux:
140766.62
2026. július 17. péntek Elek, Endre

A Tanna című ausztrál filmmel nyílik meg az idei Titanic filmfesztivál

A Tanna című ausztrál filmmel nyílik meg a 23. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál április 7-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban Budapesten.

Martin Butler és Bentley Dean alkotása egy ősi csendes-óceáni törzs világába kalauzolja el a nézőket, akik a törzs szigorú hagyományaival szembeszálló fiatal szerelmespár történetét ismerhetik meg. A film tavalyi velencei filmfesztiválon mutatkozott be, díjat is nyert - írták a Titanic szervezői az MTI-hez eljuttatott közleményükben.

Idézték Allan Sorensen programigazgatót, aki úgy fogalmazott: céljuk, hogy izgalmas, friss és gondolatébresztő alkotásokat juttassanak el a magyar közönséghez és bemutassák napjaink filmművészetének műfaji, stílus- és témabeli sokszínűségét.

Az idei zsűriben Balsai Móni színésznő és Reisz Gábor filmrendező foglal helyet, a testület elnöke Hrönn Marinósdóttir, a Reykjavíki Nemzetközi Filmfesztivál igazgatója lesz.

Az érdeklődők 42 külföldi és magyar filmet láthatnak a tíznapos fesztiválon. Az alkotásokat a versenyprogramon kívül a Fesztiválkedvencek, az Amerikai függetlenek, az Ázsiai szelek, A sötét oldal és a Filmdokk szekciókban mutatják be, és vetítenek rövidfilmeket is.

A zárófilm április 15-én A Bigger Splash című olasz-amerikai bűnügyi lélektani dráma lesz Dakota Johnson, Ralph Fiennes, Tilda Swinton és Matthias Schoenaerts főszereplésével. A magyarországi forgalmazó nem tervezi a film mozis bemutatóját, a filmet - amely tavaly versenyben volt a velencei filmfesztivál fődíjáért, az Arany Oroszlánért - csak a Titanicon láthatják az érdeklődők.

A fesztivál díjait április 15-én az Urániában adják át, az utolsó napon, 16-án ismétlő vetítéseket tartanak.

A vetítések és az egyéb események az Uránia Nemzeti Filmszínházban, a Puskin, a Toldi és a Sugár moziban, valamint az A38 Hajón lesznek.

Címlapról ajánljuk
Bóna Szabolcs: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

Bóna Szabolcs: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

A magyar agrárium előtt álló kihívásokról, az aszály és a klímaváltozás jelentette veszélyek elhárításáról, a Nemzeti Agrárgazdasági kamra újraszabályozásáról és az uniós közös agrárpolitikából várható forrásokról is beszélt Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában.

Itt a végre várt hír a Flórián térről

A jelenlegi ütemezés alapján nyár végére lezárulhatnak a főbb hídfelújítási munkák, és várhatóan ősszel megnyílhat a forgalom előtt a Flórián téri felüljáró északi oldala, ezt követően már csak kisebb befejező munkák, javítások és a felszíni csomópont helyreállítása marad hátra – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 12. 08:52
×
×