Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 11. szombat Leó, Szaniszló

Először sugárzott műsort amerikai rádió Kubában több mint 50 év után

Washington és Havanna közeledésének jeleként 50 év után először sugárzott műsort amerikai rádió Havannában.

A washingtoni székhelyű SiriusXM rádió szombaton a havannai Radio Taino stúdiójából sugározta műsorát. Joe Madison műsorvezető az adás kezdetén mélyen meghatónak és történelmi pillanatnak nevezte a közvetlen kubai adás lehetőségét.

Az 1990-ben Washingtonban alapított rádió elsősorban szórakoztató programokat közvetít, zenét, sporteseményeket és híreket. Madison havannai műsorába meghívott akadémikusokat, kulturális szakembereket szórakoztatóipari személyiségeket és újságírókat, köztük DeWayne Wickham veterán amerikai újságírót.

Madison és csapata hét napon át marad Kubában, és az adásidőn kívül találkozni fog kubai illetékesekkel, felkeresnek történelmi városokat és turisztikai nevezetességeket - adta hírül a Cubadebate honlap.

Eközben a héten Havannában tárgyalt az amerikai republikánus párt háromtagú küldöttsége, amelynek tagjait szombaton fogadta Miguel Diaz-Canel kubai alelnök.

Jeff Flake arizonai, Susan Collins maine-i és Patrick Robert kansasi szenátorok tárgyalásainak középpontjában a két ország közeledésének kérdései, köztük az embargó feloldása, valamint a kubai gazdasági és társadalmi reformok álltak helyi rádióadások szerint.

Kuba és az Egyesült Államok decemberben jelentette be a diplomácia kapcsolatok rendezését, újrafelvételét azok 1961-es befagyasztása óta. Azóta számos amerikai kongresszusi küldöttség kereste fel Kubát.

Az Egyesült Államok május végén levette Kubát a terrorizmust támogató országok listájáról. A döntést a republikánus vezetők bírálták. A kommunista vezetésű szigetország 1982-ben került fel a feketelistára, a hasonló politikai irányultságú afrikai és latin-amerikai gerillák kiképzése és felfegyverzése miatt. A karibi szigetország elleni gazdasági embargó teljes körű feloldása azonban még várat magára, a kérdés az ellenzéki, republikánus többségű kongresszus hatáskörébe tartozik.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: Ukrajnában a béke nagyon messze van, még a tartós tűzszünet is távoli

Kaiser Ferenc: Ukrajnában a béke nagyon messze van, még a tartós tűzszünet is távoli

A pravoszláv húsvéti ünnepre hivatkozva tűzszünet lépett életbe Oroszország és Ukrajna között. Kaiser Ferenc biztonság- és védelempolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint az elmúlt négy évben mindig megtartották a húsvéti tűzszünetet, utána viszont ugyanúgy folytatódtak a harcok, ezért ebből nem lehet egy tartós békére következtetni.

Figyelmezteti a szavazókat a választási iroda

A választási szervek felkészültek mind a hazai, mind a külképviseleti szavazás lebonyolítására, a levélszavazás a jogszabályi előírásoknak megfelelően zajlik. Viszont figyelmeztetést tettek közzé: ne hagyják az utolsó pillanatokra a voksolást, mert sorok alakulhatnak ki, és senki ne felejtse otthon az igazolványát.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Giró-Szász András politikai tanácsadó
Ma végleg lezárulhat a háború, Izrael hajlandó békülni, az ajatollah bosszút ígér – Híreink percről percre a közel-keleti konfliktusról pénteken

Ma végleg lezárulhat a háború, Izrael hajlandó békülni, az ajatollah bosszút ígér – Híreink percről percre a közel-keleti konfliktusról pénteken

Donald Trump amerikai elnök azt mondta egy NBC Newsnak adott interjúban, hogy a libanoni hadműveletek visszafogására kérte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. Az amerikai vezető úgy látja - napokon belül meg fognak tudni állapodni Iránnal egy békeszerződés nyélbe ütéséről. Nagyon úgy tűnik, hogy Libanon és Izrael hamarosan tárgyalni kezd az országban zajló harcok beszüntetéséről. Felolvastak az iráni köztelevízióban egy olyan üzenetet, melyet állítólag Irán legfőbb vezére, Modzstaba Hámenei küldött az iráni népnek – számol be az Al-Dzsazíra. A nap folyamán Irán és az USA Pakisztánban fog tárgyalni a háború lezárásáról. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×