Infostart.hu
eur:
385.88
usd:
331.67
bux:
120561.31
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Irodát nyit Brüsszelben az Antall József Tudásközpont

Képviseleti irodát nyitott Brüsszelben az Antall József Tudásközpont - közölte szerdán az intézmény.

Az alapítvány kiemeli, hogy az iroda a néhai kormányfő születésnapján nyitott meg Brüsszelben.

"A tudásközpont brüsszeli képviseletének megnyitását az Antall-kormány hivatalba lépésének és Európa újraegyesítésének 25. évfordulója teszi különösen aktuálissá. A most megnyíló képviselet munkájában aktívan kíván építeni Antall József európai integrációs politikájának örökségére, melynek az Európai Parlament Antall-épületszárnya is emléket állít" - tudatta kommünikéjében az intézet.

A közlemény szerint a brüsszeli képviselet feladata hogy Magyarországot és a kelet-közép-európai régiót előtérbe helyező szakpolitikai, kulturális és közéleti programokkal színesítse a brüsszeli kulturális és tudományos életet, illetve, hogy hozzájáruljon Magyarország és a régió felsőoktatási lehetőségeinek bővítéséhez, nemzetközi kapcsolatainak fejlődéséhez. Az Antall József Tudásközpont azt is közölte, hogy brüsszeli irodája nemzetközi tehetséggondozó programokat, illetve brüsszeli tanulmányutakat is fog szervezni.

"Az Antall József Tudásközpont magyarországi működésének csaknem öt évében elért kiemelkedő eredményekre; a tehetséggondozás, az oktatásfejlesztés, a könyvkiadás és a szakmai konferenciák szervezése területén szerzett tapasztalatokra alapozva mától európai uniós közegben is folytatja tudományos és kulturális munkásságát" - tudatta az intézmény.

Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×