Infostart.hu
eur:
364.06
usd:
315.73
bux:
146593.55
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Törőcsik Mari nyitja meg a Filmszemlét

Törőcsik Mari nyitja meg ma este a jubileumi 40. Magyar Filmszemlét. A nemzet színésze hosszas betegség után először lép a közönség elé. A szemle versenyprogramjában 18 játékfilm, 30 kisjátékfilm, 32 dokumentumfilm, 12 tudományos-ismeretterjesztő és 9 tévéfilm szerepel.

Ma este először lép színpadra hosszas betegsége után Törőcsik Mari. A nemzet színésze október közepén került az intenzív osztályra, a híradások egytől egyig életveszélyes állapotáról és pályája összegzéséről szóltak.

Most gyógyultan áll újra a közönség elé, bár - ahogy mondja - még nagyon gyenge. Első interjúját A szólás szabadsága című műsorban adta a Magyar Televízióban.

Elmondta, bizonytalan abban, hogy jól döntött-e, amikor elvállalta a filmszemle megnyitását.

Törőcsik Mari most lépett élete 74. évébe. A tervek szerint ő játssza Bossola szerepét John Webster darabjában, az Amalfi hercegnőben, amelyet májusban mutatnak be a Nemzeti Színházban.

A szólás szabadságában úgy fogalmazott: ha lesz elég ereje, márciusban elkezdi a próbákat.

Rosszullétekor több szereplését le kellett mondania, ő lett volna október 15-én a Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál megnyitójának díszvendége és a Csoma legendárium című film operaváltozatátnak mesélője; amelyet egy héttel később mutattak volna be a Művészetek Palotájában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csörnyei Géza: hála a „láthatatlan folyónak”, Budapest ivóvízellátása biztonságban van

Csörnyei Géza: hála a „láthatatlan folyónak”, Budapest ivóvízellátása biztonságban van

A főváros vízellátása biztonságban van, komoly tartalékokkal rendelkezik – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki elmagyarázta: a Duna mellett folyik egy ugyanakkora „láthatatlan folyó” is a hatalmas kavicságyban, ami az ivóvízbázisunk – ez a nagy tartalékunk alacsony vízállás idején is. Persze akadnak azért problémák: ilyenkor egyenetlen a vízmennyiség, illetve a vízminőség is az egyes vízszolgáltatók területén.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×