Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Pénzzel segíti a világsztár a sztrájk áldozatait

George Clooney 25 ezer dollárt adományozott annak a jótékonysági alapnak, amely többek között azokat is támogatja, akik elveszítik a munkájukat a forgatókönyvírók sztrájkja miatt.

A New York-i székhelyű Actors Fund a szórakoztatóiparban dolgozóknak ad gyorssegélyt baj esetén - mint amilyen például a hollywoodi forgatókönyvírók sztrájkja, amikor sokan nem jutnak munkához.

"Az olyan embereknek, mint például én, a sztrájk kényszernyaralás. Ha azonban sokáig tart, akkor tönkreteheti azokat a kisembereket, akik a filmgyártásból élnek" - figyelmeztetett az Oscar-díjas sztár, aki ezért felajánlott 25 ezer dollárt az alap számára, és erre szólított fel másokat is.

A forgatókönyvírók november 5-én kezdtek sztrájkot, mert nagyobb részesedést követelnek a DVD-k és az internetes oldalak bevételéből. A munkabeszüntetés máris érezteti hatását az amerikai televíziós csatornáknál; több beszélgetős műsort ideiglenesen leállítottak, s ha nem születik megegyezés, hamarosan nem vetíthetnek majd több népszerű sorozatot sem.

A stúdiók és a forgatókönyvírókat tömörítő szervezet között november 26-án kezdődnek újra a tárgyalások, de a kudarcot előrevetíti, hogy New Yorkban megszakadt a párbeszéd a sztrájkoló színházi dolgozók és a producerek között.

Ez azt is jelenti, hogy a hálaadás idejére sem nyitnak ki a színházak, pedig hagyományosan ez az egyik legnyereségesebb időszak a New York-i színházak számára. Ráadásul nem is jelöltek ki újabb tárgyalási időpontot.

A színházi dolgozók sztrájkja november 10-én kezdődött, és azóta már 27 darabot kellett levenni a műsorról.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×