Infostart.hu
eur:
355.9
usd:
313.19
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Bűn és rejtély Budapesten

A bűn és rejtély témakörét járja körül a Budapest Transzfer című irodalmi fesztivál, amelyet szeptember 19-23. között a Petőfi Irodalmi Múzeumban rendeznek meg. Wernitzer Julianna, az intézmény főigazgató-helyettese szerint érdemes arról beszélni, hogy a mai társadalomban mit tartunk bűnnek.

Az idők során a világban, így az irodalomban is módosult a bűnhöz való viszony, meg az, mit ítélünk annak és mit nem - mondta az InfoRádiónak a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgató-helyettese.

Szeptember 19-én történészek, egy filmrendező és egy társadalomtudós boncolgatja egy kerekasztalbeszélgetés során, hogy mi a bűn és mik a főbűnök - tette hozzá Wernitzer Julianna.

Külföldi és magyar költőkkel is találkozhatnak az érdeklődők: a művészek egymás verseit fordítják saját anyanyelvükre.

A fesztivál keretében Baudelaire-kiállítás is nyílik annak alkalmából, hogy 150 éve jelent meg a francia költő leghíresebb verseskötete, A Romlás virágai, amelynek publikálását annak idején botrány követte, de később nemzedékek nőttek fel rajta.

Wernitzer Julianna hozzátette: a Katona József Színházban egyfelvonásos bűndrámákat mutatnak majd be Egressy Zoltán, Háy János és Péterfy Gergely tollából.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×