Infostart.hu
eur:
361.29
usd:
308.39
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Diogo Jota autójának roncsai.
Nyitókép: X / ShockFeed

A szemtanúk mást mondanak Diogo Jota halálos balesetéről, mint amit a rendőrség

A szemtanúk részben cáfolják a rendőrség verzióját a Liverpool futballistájának tragédiájáról.

A Diogo Jota és testvére, André Silva halálát okozó baleset szemtanúi ellentmondanak a rendőrség jelentésének, amely szerint a tragédia előtt a futballisták jelentősen túllépték a sebességhatárt a sportkocsival, amiben utaztak.

A 28 éves Diogo Jota és 25 éves testvére július harmadikán hajnali fél 1-kor az A52-es autópálya 65. kilométerénél, Zamora tartományban szenvedett halálos kimenetelű balesetet.

A baleset körülményeit továbbra is vizsgálják, a rendőrség arra gyanakszik, hogy a Lamborghini Huracán jócskán átlépte a megengedett sebességhatárt (120 kilométer/óra) az adott szakaszon, illetve előzés közben defektet kapott – a két tényező együttesen a jármű kisodródásához, felborulásához és kigyulladásához vezetett. A jármű porig égett, és a két testvér szinte azonnal életét vesztette.

A Marca arról írt, hogy két szemtanú, akik állítólag elsőként érkeztek a baleset helyszínére, azt állítja, hogy a Lamborghini sofőrje nem követett el gyorshajtást a tragédia előtt – olvasható az Index cikkében. Véleményük szerint a defekt volt a baleset egyetlen kiváltó oka, és az autó „stabilan, szabályosan” közlekedett.

Egy portugál kamionsofőr azt állítja, hogy ő és egy másik sofőr is szemtanúja volt annak, ahogy a Lamborghini Huracán megcsúszott az autópályán. A kamion vezetője megpróbálta eloltani a lángokat, de már késő volt. Azt nem tudni, hogy az előzést és a defektet is látták-e, vagy csak azt tudják, hogy egyébként szabályos sebességgel közlekedtek a sportolók.

Jotáék temetését szombaton tartották meg a Portóhoz közeli Gondomar városában.

Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×