Infostart.hu
eur:
386.46
usd:
328.1
bux:
0
2025. december 30. kedd Dávid
A Wizz Air légitársaság utasszállító repülőgépe leszálláshoz készül a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre 2023. január 10-én. Ezen a napon a légitársaság pilótái gyakorló repüléseket végeztek a légikikötőnél.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Kényszerleszállást hajtott végre egy Budapestre tartó Wizz Air repülőgép

Madárral ütközött a Wizz Air egyik Budapestre tartó járata ezért a gép a felszállás után nem sokkal fordult vissza Eindhovenbe.

Felszállása után nem sokkal madárral ütközött és visszafordult Eindhovenbe a Wizz Air Budapestre tartó járata hétfő este. A járat 49 perces késéssel indult el a hollandiai városból. Az utasokat először arról tájékoztatták, hogy egy madár nekiment a gép orrának, majd a jobb hajtóműbe került.

Akkor azt mondták, hogy a gépen meg kell várniuk amíg azt átvizsgálják, és később fogják leszállítani őket – írja a 24.hu. A Flightradar adatai szerint a járat némi késéssel, 17 óra helyett 17 óra 49 perckor szállt fel a hollandiai városban, majd nem sokkal később visszafordult a reptérre.

A portál megkeresésére a légitársaság ezt közölte:

"A Wizz Air mai Eindhoven-Budapest járata a felszállás után nem sokkal madárral ütközött, ezért a járat kapitánya az előírásoknak megfelelően azonnal visszafordult. A repülőgép biztonságosan landolt az eindhoveni repülőtéren, ahol az ilyenkor kötelező műszaki átvizsgálást a szakemberek azonnal megkezdték.

A várakozás idejére a Wizz Air digitális étel- és italkuponokat küldött utasainak. Azok az utasok, akik online vagy offline utazási irodán keresztül intézték foglalásukat, vegyék fel a kapcsolatot a közvetítő céggel.

Az ütközés nem okozott meghibásodást, így a járat helyi idő szerint várhatóan még 22 óra előtt elindul Budapestre."

Címképünk illusztráció

Címlapról ajánljuk
Robbanás történt Putyin házánál, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Robbanás történt Putyin házánál, Huljajpole védelme összeomlott - Híreink az ukrán frontról kedden

Dróntámadás érte a tegnapi nap folyamán Vlagyimir Putyin orosz elnök rezidenciáját, Ukrajna tagadja az érintettségét. Zaporizzsja megye egyik fontos erődítménye, Huljajpole nagyrészt orosz kézre került az elmúlt napokban, a területszerzés most már ukrán térképeken is látható. A tárgyalások folyamatosan orosz-amerikai és ukrán-amerikai vonalon a háború lezárásáról, de a legfontosabb kérdésekről még mindig nem sikerült megállapodni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×