Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea
Nyitókép: GettyImages/Joos Mind

A hét közepétől nagy torlódásokra kell számítani Zágráb környékén

Júlis 5-én Marko Perković Thompson ad koncertet a horvát fővárosban ezért a környéken jelentősen megnövekvő autóforgalom miatt dugók alakulhatnak ki.

Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség arra figyelmeztet: a mintegy 500 ezer látogatót vonzó rendezvény időszaka egybeesik a nyári turistaszezon első csúcsforgalmú hétvégéjével, ezért torlódások és késések várhatók. Az utazóknak azt javasolják, hogy kerüljék Zágrábot.A Horvát Autóklub (HAK) hivatalos weboldalán közzétette a horvátországi úti célokhoz vezető alternatív utazási útvonalakat.

Magyarország Barcstól nyugatra eső részéről a Kvarner-öbölbe és Isztria déli vagy keleti részére utazóknak azt javasolják, hogy Nagykanizsától Szlovénián át kerüljenek, és Rijekától északra, Rupánál lépjenek be Horvátországba. Az ugyanebből a térségből Isztria északi és nyugati felébe utazóknak azt tanácsolják, hogy Szlovéniából Kastelnél lépjenek be Horvátországba.

Szintén Szlovénián át ajánlják az Ausztria felől érkezőknek megközelíteni a tengerpartot.

A Magyarország Barcstól keletre eső részéről és Szerbiából a Kvarner-öböl vagy Isztria felé tartók számára azt javasolják, hogy alsóbbrendű utakon érjék el az A3-as autópályát, amelyről a popovacai pihenőnél térjenek le, és Sisak felé alsóbbrendű utakat válasszanak, majd Karlovacnál térjenek vissza az A6-os autópályára.

A Magyarország keleti részéről vagy Szerbiából a Splittől délre és Dalmáciába tartó utasoknak azt tanácsolják, hogy Bosznia-Hercegovinán keresztül kerüljenek.

Címlapról ajánljuk

Érkezik végre eső, több napon is: mutatjuk az idejét

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Péntektől ismét melegedés kezdődik, a változóan felhős időben jellemzően 25 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×