Infostart.hu
eur:
386.3
usd:
328.12
bux:
110953.4
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Female checking kilogrammes getting on the scale - self care and body positivity concept - warm flare on left
Nyitókép: fabrycs/Getty Images

Mérlegre küldik Törökország népét

Törökországban egy állami egészségügyi kampány keretében megmérik a járókelők súlyát az utcákon és köztereken.

Az egészségügyi tárca "Ismerd meg az ideális testsúlyod, élj egészségesen" programja az elhízás elleni küzdelemben hivatott segíteni. Recep Tayyip Erdogan bírálói azonban emberek megaláztatásával vádolják a török elnököt.

Az akcióval tízmillió embert érnének el két hónap alatt - ismertette Kemal Memisoglu egészségügyi miniszter az X-en. "Egészségügyi szakembereink köztereken és egyéb olyan tevékenységi pontokon, ahol polgáraink tartózkodnak, testmagasságot, testsúlyt és testtömegindexet (BMI) mérnek" - tette hozzá.

A kampányt 81 tartományban folytatják május 10-től július 10-ig. "Szeretnénk a túlsúly okozta károkat tudatosítani és az egészséges életmód kultúráját terjeszteni" - közölte tovább a tárcavezető.

A magas, 25 feletti BMI-vel rendelkező embereket egészségügyi intézményekbe irányítják, ahol egyebek között dietetikai tanácsadást ajánlanak fel számukra.

Muhammed Emin Demirkol közegészségügyért felelős főigazgató az Anadolu hírügynökségnek elmondta, hogy tíz török állampolgárból hat túlsúlyos, illetve elhízott.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint európai összehasonlításban magasnak számít a túlsúlyos emberek aránya Törökországban.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×