Infostart.hu
eur:
386.63
usd:
330.12
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
BEIJING, CHINA - APRIL 19: A Humanoid robot called Tiangong runs after the finish line in the Beijing E-Town Humanoid Robot Half Marathon on April 19, 2025 in Beijing, China. According to organizers, the event was the first of its kind and featured twenty-one humanoid robot runners.  (Photo by Kevin Frayer/Getty Images)
Nyitókép: Kevin Frayer

Robotok futottak félmaratont, de esélyük se volt az emberrel szemben

Humanoid robotokat is indítottak a pekingi félmaratonon.

Huszonegy humanoid robotot is indítottak bemutatóként a több mint tízezer résztvevő mellett a szombaton Pekingben megrendezett félmaratonon. Ez volt az első alkalom, hogy robotokat is próbára tettek a 21 kilométeres távon.

A "verseny" sokkal inkább technikai bemutató, próbatétel volt, mint tényleges verseny. A robotok pályáját akadályok választották el a tényleges futópályától és a mérnököknek szabad hozzáférése volt csúcstechnológiás "versenyzőikhez" bármilyen módosítás végrehajtásához.

A robotok versenyén húsz vállalat és kutatóintézet vett részt modelljeikkel, amelyekkel szemben szinte az egyetlen előírás az volt, hogy két lábon járjanak. A kínai köztévé közvetítése alapján az induló robotok többsége már a startnál kiesett.

A robotok versenyén a Beijing Innovation Center of Human Robotics versenyzője "Tiangong Ultra" futott át elsőként a célvonalon 2 óra 40 perc és 24 másodperces idővel. Egy második robot úgy egyórás késéssel követte.

Az "emberi" maraton első helyezettje egy óra 11 perc 7 másodperc alatt tette meg a 21 kilométeres távot.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×