Infostart.hu
eur:
364.07
usd:
319.85
bux:
144176.03
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
WASHINGTON, DC - FEBRUARY 20: National Security Advisor Mike Waltz speaks alongside White House Press Secretary Karoline Leavitt at a press briefing at the White House on February 20, 2025 in Washington, DC. Today marks the one month anniversary of Trump’s second term in office. Trump has signed more executive orders in his first 10 days in office than any recent president has in their first 100 days. (Photo by Win McNamee/Getty Images)
Nyitókép: Win McNamee/Getty Images

Árnyékdiplomáciai lépésekről egyeztetett az amerikai és az ukrán elnök tanácsadója

Az amerikai–ukrán és amerikai–orosz „árnyékdiplomáciai” lépések részleteiről egyeztetett telefonon az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója és az ukrán nemzetbiztonsági tanácsadó. Erről Mike Waltz, Donald Trump tanácsadója számolt be szerdán egy interjúban.

Mike Waltz a CBS televíziónak elmondta, hogy ukrán kollégájával a delegációk összetételéről, valamint időpontról és helyszínről is beszéltek. Az amerikai illetékes utalt arra, hogy az árnyékdiplomácia keretében külön zajlanának amerikai–ukrán és amerikai–orosz megbeszélések, amelyek elvezetnének egy közös találkozóhoz, és végső soron ahhoz, amire Donald Trump ígéretet tett, vagyis a háború lezárásához.

Az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó az Ukrajna számára nyújtott amerikai katonai támogatás befagyasztásáról szólva elmondta, hogy az adminisztráció szünetelteti, értékeli és áttekinti az amerikai–ukrán biztonsági viszonyrendszer minden elemét, ideértve az ukrán hadseregnek nyújtott hírszerzési információk eljuttatását.

Mike Waltz megjegyezte, hogy kemény és nehéz tárgyalásokat folytattak az ukrán féllel, és utalva Volodimir Zelenszkij múlt pénteki, félbeszakadt fehér házi látogatására, úgy fogalmazott, hogy az ukrán elnök Washingtonban „ahhoz volt hozzászokva, hogy azt hallja, olyan mennyiségben és olyan hosszan kapja a támogatást, ameddig csak akarja egy meg nem határozott végpontig, és egy rosszul meghatározott sikerig”. „Fel kell tennünk a kérdést magunknak, hogy ennek a háborúnak még hónapokon és éveken keresztül kell-e folytatódnia” – fogalmazott az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó hozzátéve, hogy a britek segítőkészek voltak abban, hogy segítsenek megértetni Volodimir Zelenszkijjel azt, hogy a háborúnak véget kell vetni.

Volodimir Zelenszkij a Fehér Házban Donald Trumppal történt megszakított tárgyalást követően utazott Londonba, ahol szombaton Keir Starmer brit miniszterelnökkel is egyeztetett.

John Ratcliffe, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója szintén szerdán a Fox Business televíziónak megerősítette az ukrajnai katonai támogatások felfüggesztéséről hozott döntést, aminek hátteréről azt mondta, hogy Donald Trumpban „felvetődött az a valós kérdés, hogy Zelenszkij elnök egyáltalán elkötelezett-e a békefolyamat mellett”. A CIA vezetője szerint a katonai és hírszerzési támogatást illető felfüggesztés vezetett el Volodimir Zelenszkij keddi, Donald Trumpnak küldött leveléhez, amiben a béke érdekében tett lépések felújítása mellett kötelezte el magát. John Ratcliffe egyben reményét fejezte ki, hogy a támogatások szüneteltetéséről hozott amerikai döntést is feloldhatják hamarosan.

Címlapról ajánljuk
Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Az Európai Unió célja továbbra is az orosz olajtól való függetlenedés, a Hormuzi-szoros körüli feszültség azonban késleltetheti ezt a folyamatot – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Deák András hozzátette: a teljes leválás Magyarország számára jogi kérdéseket is felvet. Ráadásul Oroszországnak annak ellenére sincsenek pénzügyi gondjai, hogy csökken az olajtermelése.

Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Csütörtök este kihirdették a 2026. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait. Az idei felvételi eredmények alapján 2026 szeptemberében 101 572 hallgató kezdheti meg tanulmányait a magyar felsőoktatásban. Az idei bejutási arány 72 százalékos, vagyis a jelentkezők közel háromnegyede felvételt nyert.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
Hurrá, felvettek! Hoppá, hol fogok lakni? - Nehéz döntés előtt a magyar családok a ponthatárok után

Hurrá, felvettek! Hoppá, hol fogok lakni? - Nehéz döntés előtt a magyar családok a ponthatárok után

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésével elstartol az albérletszezon, néhány helyen egy kicsit nyugisabban, mint eddig. Az idei rajtot visszafogottabb kereslet és lassabb áremelkedés jellemzi – részben azért, mert az Otthon Start Program sok bérlőt a lakásvásárlás felé terelt. Eközben még mindig egyre több család mérlegeli, hogy a bérlés helyett inkább lakást vásárol, különösen ott, ahol a bérleti díjakhoz képest kedvezőbbek az ingatlanárak és jobb hozamok érhetők el. Mutatjuk a lehetőségeket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×