Infostart.hu
eur:
382.68
usd:
326.77
bux:
124530.57
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Getty Images

Hatalmas felfordulást okozott két sípályán egy olasz influenszer

A népszerű TikTok-influenszer akkora tömeget szabadított rá a két sípályára, hogy a tartományi vezetőnek a rendőrségen túl a hadsereg segítségét is kérnie kellett.

Hadakozás tört ki egy olasz TikTok-influenszer és egyes síterepek közt, miután Rita De Crescenzo az egyikre ráuszította kétmillió követőjét - írja a CNN híradása nyomán a Telex. Mindez azt követően történt, hogy a követők figyelmébe ajánlott egy másik pályarendszert is, és az odaáramló tömeg megbénította a pályát.

Emiatt kritizálták az influenszert, mire ő úgy döntött, hogy emeli a tétet, és ismét egy másik pályára küldte a követőit. Sok emberekkel megpakolt buszt már Nápoly környékén visszafordított a rendőrség - írja a lap. Ők Ovindoliba, a közép-olaszországi sípályára tartottak, és a hatóságok célja a két héttel ezelőtti roccarasói események elkerülése volt.

Az appennini sítelepet mintegy 10 ezer ember szállta meg, az emberek a pályákon mászkáltak, sőt, voltak, akik sütögetni is elkezdtek, és végül rengeteg szemetet hagytak hátra.

Hozzáteszik, jól jellemzi a TikTok-kultúrát, hogy az incidens után Rita De Crescenzo újabb 100 ezer követővel gazdagodott. A nő tagadja, hogy a hívei miatta szállták meg Roccarasót, és azt is kijelentette, hogy még a síközpontnak kellene fizetnie neki, hiszen hatalmas reklámot csinált nekik. Ezután közölte, hogy menjen mindenki inkább a kisebb Ovindoliba.

A káosz kialakulásához a nápolyi utazásszervezők is hozzájárultak, akik egyből rárepültek a felhívásra. Egyes cégek 7800 forintnyi euróért kínáltak oda-vissza buszozást, ebédet és síbérletet, mások csak a transzfert biztosították. A két település polgármesterei előre jelezték a hatóságoknak, hogy kezelhetetlen helyzet alakulhat ki, ezért is fordítottak vissza a rendőrök több buszt, a behajtási engedély hiányára hivatkozva.

Mint írják, ekkora népszerűségre nem voltak felkészülve a pályák, így

Angelo Caruso tartományi vezető emiatt több száz rendőr kivezénylését, sőt az olasz hadsereg bevetését is kérte, hogy ellenőrző pontokon fordítsák vissza a hegyi utakon érkező, síbérlet nélküli tömegeket.

A tartományi vezető szerint többségében csak olyan emberek jöttek el, akik meg akarják osztani a közösségi médiában, hogy ott jártak, de ezzel tönkreteszik a valóban síelni vágyók aktív pihenését. A felfordulás a CNN szerint mások figyelmét is felkeltette, ugyanis az olasz pénzügyőrség vizsgálni kezdte ezen szervezetek bevételeit és könyvelését.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×