eur:
399.53
usd:
368.15
bux:
86674.79
2025. március 14. péntek Matild
Moszkva, 2017. november 10.Lionel Messi, argentin válogatott labdarúgó bemutatja a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) oroszországi világbajnokságának hivatalos labdáját Moszkvában 2017. november 9-én. Az Adidas sportszergyártó cégtől a Telstar 18 nevet kapott játékszer az 1970-es mexikói világbajnokságon használt Telstar megújított változata, amely fekete-fehér, de már modernizált formájú paneleket és a pontos helymeghatározáshoz beépített chipet tartalmaz. A 2018-as bajnokságot június 14. és július 15. között rendezik tizenegy orosz városban. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
Nyitókép: Jurij Kocsetkov

Az adóhatóság és Messi egyszerre bukkant fel az Adidas központjában

Adónyomozók kutatták át az Adidas sportszergyártó cég németországi főhadiszállását éppen azon a napon, amikor az argentin futballklasszis is ott járt. A cég szerint mindössze nézeteltérésekről van szó, és jogsértés nem történt.

Meglepetésvendégek érkeztek az Adidas németországi központjába, a frankföldi Herzogenaurachba. Kedden Lionel Messi, a cég egy arca látogatott a főhadiszállásra, ahonnan még közös képet is posztoltak Björn Gulden vezérigazgatóval, de ugyanezen a napon a német adóhatóság emberei is megjelentek a társaság irodáiban.

A Manager Magazin által közölt információk szerint házkutatást tartottak a nyomozók a herzogenaurachi központban, továbbá egy másik telephelyen és egy logisztikai központban is. A lap értesülései szerint az adóhivatal a 2019 októberétől 2024 augusztusáig tartó időszakot vizsgálja, – mint az Adidas közölte – a vám- és adójogi előírások betartását ellenőrzik a cég termékeinek németországi behozatalával kapcsolatban.

A világ egyik legnagyobb sportszergyártó cége közölte: együttműködik az illetékesekkel, rendelkezésükre bocsátja az általuk kért dokumentumokat, és biztosítja a szükséges információkat.

A vita évek óta tart. Az Adidas szerint mindez abból adódik, hogy jelentősek az eltérések a német és az európai jog értelmezése között. A sportszergyártó cég ennek ellenére nem számol azzal, hogy mindennek jelentős pénzügyi kihatásai lennének.

Az Adidas termékei – a különböző sportcipők, illetve ruházati cikkek – túlnyomó többségét az ázsiai országokban állítják elő, így egyebek között Kínában, Vietnámban és Bangladesben. Németország szinte minden Adidas-terméket importál.

Az eljárás már évek óta tart, de a Bild megjegyzi, ilyen hatósági rajtaütésre csak bírósági engedéllyel kerülhet sor, márpedig ehhez megalapozott gyanú kell.

Címlapról ajánljuk
Vakmerő újoncok, McLaren-áttörés és az elnyűhetetlen címvédő – ezt várja a szakértő az idei F1-es szezontól

Vakmerő újoncok, McLaren-áttörés és az elnyűhetetlen címvédő – ezt várja a szakértő az idei F1-es szezontól

Nagyon jó összképet mutat a Forma–1 2025-ös mezőnye, a jelenlegi számítások szerint azonban a McLaren versenytempóban körülbelül három tizedmásodperccel veri a közvetlen üldözőket – mondta az InfoRádióban a Motorsport Online főszerkesztője. Vámosi Péter arról is beszélt, hogy a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj végeredménye alapján még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni az erőviszonyokról.

Csizmazia Gábor: a békéhez vezető úton sokkal több a kérdőjel, mint gondolnánk

Az amerikai–ukrán tárgyalásokról, az ezzel kapcsolatos amerikai igényekről, Volodimir Zelenszkij magatartásáról, vagy éppen a trumpi intézkedések republikánus és demokrata olvasatáról is beszélt Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.14. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Reagált Putyin a tűzszüneti javaslatra, összeomlottak az ukrán vonalak Kurszkban – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Reagált Putyin a tűzszüneti javaslatra, összeomlottak az ukrán vonalak Kurszkban – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Továbbra is egymástól eltérő jelentések érkeznek a kurszki régióból, miután az elmúlt napokban az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet, és majdnem teljesen visszaszerezte azt a kiszögellést, amelyet még a nyáron foglalt el Ukrajna. Délután reagált Vlagyimir Putyin orosz elnök az ukrán-amerikai tűzszüneti javaslatra, de nem mondta ki határozottan, hogy elutasítja-e azt vagy sem, hanem további megbeszéléseket helyezett kilátásba Donald Trump amerikai elnökkel. Trump nem sokkal később maga is megszólalt, pozitívan értékelve Putyin szavait, és azt mondta, kész tárgyalni az orosz elnökkel. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint azonban az orosz államfő csak újabb manipulációt mutatott be. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×