Infostart.hu
eur:
386.67
usd:
330.85
bux:
116269.86
2026. január 12. hétfő Ernő
Ellenzéki tüntetők tiltakoznak a georgiai parlamenti választások eredménye miatt Tbilisziben 2024. november 25-én, az új parlament alakuló ülésének napján. A hivatalos végeredmény szerint az október 26-i választásokon a kormányzó Georgiai Álom - Demokratikus Georgia párt győzött a szavazatok 53,93 százalékával, és ezzel 89 mandátumot szerzett a 150 fős törvényhozásban.
Nyitókép: MTI/EPA/DAVID MDZINARISHVILI

Grúziában tüntetések kezdődtek az EU-s csatlakozási tárgyalások felfüggesztése miatt

A grúz rendőrség pénteken kora reggel Tbilisziben összecsapott a tüntetőkkel, akik azt követően vonultak az utcákra, miután a kormányfő bejelentette, hogy 2028 végéig felfüggeszti az európai uniós csatlakozásról szóló tárgyalásokat, és visszautasítja az uniós költségvetési támogatásokat.

A belügyminisztérium közleménye szerint 32 belügyi alkalmazott megsérült, és "43 személyt vettek őrizetbe a rendfenntartó erők a törvényes rendőri utasításokkal való szembeszegülés és kisebb rendbontás miatt".

Csütörtökön késő este több ezer EU-párti tüntető lepte el Tbiliszi belvárosát, mielőtt az összecsapások elkezdődtek volna. A rendőrség a tüntetés befejezésére szólította fel a demonstrálókat, és amikor maszkos tüntetők megpróbáltak betörni a parlamentbe, vízágyút, paprikaspray-t és könnygázt vetettek be.

A rohamrendőrök az AFP hírügynökség tudósítása szerint gumilövedékekkel is lőtték a tömeget, ütötték a tüntetőket és a helyszínen lévő újságírókat. A tüntetők barikádokat emeltek és gyújtottak fel.

"A tüntetések és elfojtásuk továbbra is tart Tbilisziben. Újságírókat és politikai vezetőket vesznek célba. Határozott reakciót várok az európai fővárosoktól" - írta Szalome Zurabisvili köztársasági elnök az X közösségi portálon hajnalban.

Címlapról ajánljuk
Brutális terhelés alatt most a hazai kórházak, de be tudunk segíteni
körkép

Brutális terhelés alatt most a hazai kórházak, de be tudunk segíteni

A legtöbb fővárosi kórházban megnövekedett esetszámot látnak el a télies időjárás okozta balesetek és kihűlések miatt, a fontosabb intézményekben jelentősen bővítették a kapacitásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Idei mélypontjára gyengült a forint – itt a megrázkódtatás a piacoknak

Idei mélypontjára gyengült a forint – itt a megrázkódtatás a piacoknak

Hétfő délelőtt a forint vegyes képet mutat a főbb devizákkal szemben: az euróval szemben enyhe gyengülés, a dollárral szemben viszont határozott erősödés látszik, miközben a nemzetközi piacokon a dollár általánosan nyomás alá került. A leginkább az hozott volatilitást, hogy a Trump-adminisztráció újabb jogi harcot kezdett a Federal Reserve ellen, amire kisebb menekülés indult az amerikai eszközökből. Ma a geopolitikai hírek lesznek meghatározók a devizapiacokon, valamint a befektetők már elkezdhetik árazni a magyar inflációval kapcsolatos várakozásaikat, amely adatokat holnap teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×