eur:
402.06
usd:
370.95
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Rear view of tourist in hotel looking through the window
Nyitókép: martin-dm/Getty Images

Reszkethetnek a nyaralók, ha ez az újdonság nálunk is elterjed

Növekvő költségekre hivatkoznak amerikai légitársaságok - a hasonló döntések a gazdasági körülmények és a repülési hálózatok összekapcsoltsága miatt nem mindig maradnak az óceán "túloldalán".

Az amerikai légitársaságok a költségek ugrásszerű növekedései miatt növelik a feladott poggyászok díját, komoly árat fizethetnek az utasok. A United Airlines csatlakozott ugyanis az American Airlines és a JetBlue Airways légitársaságokhoz, amelyek emelték a feladott poggyászok díját az Észak-Amerikán belül utazó ügyfelek számára. Az indok: a megnövekedett karbantartási és munkaszerződéses költségek, az emelkedő kerozinárak, valamint az árképzési lehetőségeik csökkenése az amerikai belföldi piacon - írta a Reuters alapján a Portfolio.

Február 24-től az Egyesült Államokban turistaosztályon repülő United utasai 40 dollárt fizetnek az első feladott poggyászért, vagy 35 dollárt, ha előre fizetnek. A második feladott poggyász ára 50 dollár lesz a repülőtéren és 45 dollár, ha előre rendezik. A United négy éve emelt utoljára a poggyászköltségeken, ahogy most is, akkor is 5-5 dollárt.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×