Infostart.hu
eur:
358.39
usd:
305.01
bux:
135899.33
2026. május 7. csütörtök Gizella
Repedezett útburkolat a nagy erejű, 7,6-es erősségű földrengést követően az Isikava prefektúrában található Vadzsimában 2024. január elsején. Az ország középső részén összesen huszonegy, négyesnél nagyobb erősségű földmozgást észleltek.
Nyitókép: MTI/AP/Kyodo News

Washington felajánlotta támogatását a földrengés sújtotta Japánnak

Az Egyesült Államok készen áll bármilyen szükséges segítséget megadni a földrengés sújtotta Japán lakosainak a katasztrófa következményeinek felszámolásához - szögezte le Joe Biden elnök hétfőn.

"Közeli szövetségesként az Egyesült Államokat és Japánt mély baráti kötelékek fűzik össze, amelyek egyesítik a két ország polgárait" - emelte ki a Fehér Ház által kiadott közleményben az államfő, egyben együttérzéséről biztosítva a földrengés érintettjeit.

Az elnököt nemzetbiztonsági kabinetjének tagjai tájékoztatták a Japánban történtekről, valamint a Közel-Kelet legutóbbi eseményeiről. A hétvégén amerikai helikopterek semmisítették meg jemeni húszi fegyveresek több kishajóját, amelyek tüzet nyitottak a katonai egységekre a Vörös-tengeren.

Joe Biden karácsony óta családjával az Egyesült Államokhoz tartozó Virgin-szigeteken tölti szabadságát.

Címlapról ajánljuk
Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Szemész professzor: néha ki kell nézni az ablakon, különben megvakulunk

Járványszerűen terjed a rövidlátás, és ennek egyik oka az, hogy a mobiltelefonozás és a számítógép-használat miatt egész nap közelre nézünk. Erről a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. A szakember szerint ennek érdekében Kínában bevezettek egy új iskolaépítési módszert is.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×