Infostart.hu
eur:
363.06
usd:
313.58
bux:
150552.7
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
A budapesti Nagykőrösi úton telepített Véda közúti intelligens kamerának nevezett új fix traffipaxok 2016. április 4-én. Az új kamerák, amelyek április 5-én reggeltől fognak működni, sebességmérés mellett - a többi között - forgalomszámlálásra és többféle szabályszegés felismerésére, dokumentálására is alkalmasak. A rendszer 160 mobil sebességmérőt, valamint az ország egész területén 365 fixtelepítésű komplex közlekedésellenőrző pontot (KKEP) foglal magában, 134 útszakaszon.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Már a mesterséges intelligencia vadászik az utakon: 297 szabálysértő 72 óra alatt

Azt is észreveszik a kamerák, ha valaki nem kötötte be a biztonsági övet vagy mobiltelefont tart a kezében vezetés közben.

Az Egyesült Királyságban Cornwallban közelében található A30-as autóúton olyan kamerákat telepítettek, melyek képét mesterséges intelligencia elemzi, hogy kiszűrje a szabálytalankodó járművezetőket. A teszt első három napján 297 olyan sofőrt szűrtek ki, akik szabálytalankodtak – írja a BBC alapján a hvg.hu.

Bár a kamerák felvételeit a mesterséges intelligencia nézi át, a rendszer által bejelzett incidenseket operátorok is megtekintik, a döntés emberi jóváhagyás után születik meg.

Az első 72 órában 117 sofőrt szúrt ki a rendszer, aki a mobilját nyomkodta vezetés közben, valamint 180 olyat, aki nem kapcsolta be a biztonsági övét.

Címlapról ajánljuk

Bocs, véletlen volt, de..., kritikus napok jönnek Paksnál, kinyitnak egy zsilipet a Dunán

A Duna folyamatos apadása miatt emberfeletti munkával próbálják fenntartani a paksi atomerőmű két működő turbinájának vízellátását. A keddi és szerdai nap lesz a legkritikusabb, a szakemberek bárkák süllyesztésével és az RSD zsilipjének megnyitásával védekeznek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×