Infostart.hu
eur:
376.81
usd:
316.35
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira
Haunstetten, Augsburg, Bavaria, Germany - 20 May 2021: aldi sued store - albrecht supermärkte - german grocer. Aldi Sßd
Nyitókép: Bihlmayer Fotografie/Getty Images

Új intézkedést vezet be a brit Aldi: aki nem tartja be, kitiltják a boltból

Az intézkedés sokakat felháborított, az üzletlánc azonban nem tántorít.

Külön biztonsági őröket állít a bejáratokhoz az Aldi Nagy-Britanniában azzal a céllal, hogy átvizsgálják a boltba betérő vásárlók táskáit – írja a life.hu a Mirror cikke alapján.

Bár az új javaslat nagy felháborodást keltett, az a vásárló, aki nem tartja be a szabályokat, nem vásárolhat a boltban. A brit Aldi azért döntött a szigorú szabályok mellett, mert az utóbbi időben nagyon megszaporodott a bolti lopások száma az üzletekben.

Az új szabály értelmében a diszkontlánc külön erre a feladatra felvett biztonsági őrei kötelesek átvizsgálni a boltba betérő vásárlók táskáját.

Aki ellenszegül és nem fogadja el az új feltételeket, azokat nem szolgálhatják ki az eladók, továbbá a boltból is kitiltják őket Nagy Britanniában.

Az áruházlánc képviselője elmondta, arra is érdemes felkészülni, hogy fizetés után, a boltból kifelé menet is feltarthatják a vevőt, ha valamilyen oknál fogva felmerült a lopás gyanúja. A szabályok nem minden üzletre vonatkoznak: az üzletlánc minden egysége maga dönthet arról, hogy bevezeti-e a kontrollt, ami egyébként március óta már több boltban működik.

A képviselő hozzátette: szigorúan csak azokra a táskákra vonatkozik az ellenőrzés, amiket a britek a bevásárláshoz visznek magukkal. Így az őrök a hátizsákok, kistáskák, bőröndök vagy ridikülök átvizsgálására nem szólíthatják fel a vásárlókat.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×