Infostart.hu
eur:
355.15
usd:
301.59
bux:
134210.07
2026. május 8. péntek Mihály
A római Navona tér szökőkútjának vizéből iszik egy kutya 2019. július 24-én. Az olasz fővárosban 36 Celsius-fok feletti hőmérséklettel számolnak a meteorológusok.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Riccardo Antimiani

Nyaralók, figyelem: negyven fok feletti hőhullám Olaszországban

Szardínia és Szicília szigetén negyven fok fölé emelkedik a hőmérséklet, de az ország többi részén is hőséggel kell számolni, még az éjszakai órákban is - jelentette az olasz meteorológiai szolgálat.

Az idei nyár második hőhulláma a következő órákban éri el Olaszország területét. Az afrikai Szahara-sivatag térségéből érkező időjárási frontot a szakértők Cerberusnak nevezték el az ókori mitológiából ismert háromfejű kutyáról, amely az alvilág kapuját őrizte.

Az előrejelzések szerint péntektől először a két legnagyobb olasz szigeten lesz érezhető a rendkívüli kánikula: Szardínián és Szicílián negyven Celsius-fok feletti hőmérsékletet várnak, amely elérheti a 45 fokot is.

Rómában és Firenzében 38 fokig emelkedhet a hőmérő higanyszála, de a hőérzet magasabb is lehet. A hőriasztás érvényes Milánó, Padova, Bologna, Ferrara városára is. A kánikulát hirtelen, heves viharok kísérhetik elsősorban a Pó-alföldön.

A meteorológiai szolgálat szerint a hőség az éjszakai órákban sem enyhül, amikor a párás meleg nehézzé teszi majd a pihenést az idősebbek, gyerekek és betegek számára.

A Cerberus egész jövő héten jelen lesz Olaszországban.

Címlapról ajánljuk
Molnár Judit: az irodák a végsőkig kitartanak, mégis lehetnek utólagos áremelések

Molnár Judit: az irodák a végsőkig kitartanak, mégis lehetnek utólagos áremelések

Az iráni háború, és az amiatti kerozinhiány egyelőre nincs hatással a nyári charterjáratokra, az utazási irodák gond nélkül tudják foglalni és indítani őket – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke. Molnár Judit ugyanakkor beszélt az utólagos áremelések lehetőségeiről és feltételeiről is.

Magyar Péter bejelentette, ki lesz az igazságügyi miniszter Melléthei-Barna Márton helyett

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját, Görög Mártát kérte fel igazságügyi miniszternek Magyar Péter a jelöltségtől visszalépő sógora helyett,
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Kormányváltás 2026: megvan az új miniszterjelölt, borzalmas költségvetést örököl az új kormány

Kormányváltás 2026: megvan az új miniszterjelölt, borzalmas költségvetést örököl az új kormány

Magyar Péter az igazságügyi miniszteri posztra a Görög Márta jogászt kérte fel, miután Melléthei-Barna Márton visszalépett arra hivatkozva, hogy a Magyar Péterhez fűződő sógori kapcsolata ne terhelje a leendő kormány működését. Ezzel párhuzamosan a Tisza-kormány a Szociális és Családügyi Minisztériumon belül külön gyermekjogi és gyermekvédelmi államtitkárságot hozna létre, amelynek vezetésére a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítóját, Gyurkó Szilvia kérik fel. A személyi és szerkezeti változások mellett komoly gazdasági kihívásokkal is szembe kell néznie az új kabinetnek, miután áprilisban 429 milliárd forintos hiánnyal zárt az államkassza. Az első négy hónapban így már 3850 milliárd forintra nőtt a deficit, ami az egész évre eredetileg tervezett hiány 93 százalékát jelenti. Pénteken azok az országgyűlési képviselők is átvették megbízólevelüket, akik az április 12-i választáson országos pártlistáról jutottak mandátumhoz, de ezt eddig még nem tették meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×