Infostart.hu
eur:
364.96
usd:
312.61
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István
Elfogórakétát lő ki az izraeli hadsereg Vaskupola légvédelmi rendszere a Gázai övezet palesztin fegyvereseinek rakétatámadása ellen az izraeli Asdódnál 2019. november 12-én. Reggelre virradóra egy célzott izraeli légicsapás megölte Bahá Abu al-Attát, az Irán támogatását élvező Iszlám Dzsihád nevű palesztin terrorszervezet műveleti parancsnokát gázai otthonában. A szervezet megtorlóakcióba kezdett, Izrael déli részén háborús készültséget rendeltek el.
Nyitókép: MTI/EPA/Atef Szafadi

Tömeges rakétacsapás Izrael ellen - videó

Gázából mintegy háromszázötven rakétát indítottak Izrael felé, válaszul arra, hogy az izraeli légierő végzett az Iszlám Dzsihád egyik páncélvadász osztagával.

A háromszázötven rakétából körülbelül ötven még az övezetben felrobbant. A Vaskupola légvédelmi rendszer befogta a lakott településeken becsapódni készülő lövedékek túlnyomó részét.

A palesztin oldalon a Pajzs és nyíl hadművelet kezdete óta 19 halottat és 37 sebesültet vettek számba. Az izraeli hadsereg közzétette az Iszlám Dzsihád osztag elleni legújabb légicsapásról készített felvételeket.

Egy olyan járműre lőttek, amelyen a szervezet több munkatársa egy rakétakilövő-hely felé tartott. Palesztin médiajelentések szerint legalább egy ember meghalt a légicsapásban. Ezt követően a Pajzs és nyíl hadművelet keddi kezdete óta először megszólaltak a légvédelmi szirénák Askelonban és

a Gázai övezettel szomszédos térségben, összesen mintegy harminc rakétát lőttek Izrael felé az övezetből.

A Szderotra irányzott kilenc rakéta mindegyikét elfogta a Vaskupola légvédelmi rendszer, amelynek ellenrakétaindító-egységeit már kedden kitelepítették a veszélyeztetett területekre. A gázai rakéták után nem jelentettek izraeli személyi sérüléseket, és anyagi kár sem keletkezett.

Az izraeli hadsereg kedd hajnalban a Pajzs és nyíl néven elindított hadműveletben megölte a Gázai övezetben az Iszlám Dzsihád iszlamista terrorszervezet három katonai vezetőjét egy héttel azután, hogy ez a szervezet az övezetből több mint száz rakétát lőtt ki Izraelre.

Címlapról ajánljuk
Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.

Augusztus 20-a: országszerte kezdődnek vagy zajlanak a tűzijátékok, a fővárosi rakpartokon nagy a tömeg – fotók, percről percre

Rendben zajlottak az augusztus 20-i események, a legtöbb érdeklődő már készül az esti programokra, és ahol megtartják, a tűzijátékra – ez néhol csak este tízkor kezdődik. Marco Rubio is üzent Magyarországra – tartsanak velünk!
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×