Infostart.hu
eur:
386.25
usd:
331.58
bux:
120277.77
2026. január 14. szerda Bódog
Morgantown, WV - 12 May 2021: Apple AirTag device being held in senior causasian hand above iPhone mini smartphone
Nyitókép: BackyardProduction/Getty Images

Vigyázat, egy filléres trükkel dolgoznak már autótolvajok

Olcsó nyomkövetőkkel derítik ki, hol és mikor érdemes ellopni egy-egy nagy értékű autót.

Az ontariói rendőrség arra figyelmezteti a helyi autósokat, hogy tolvajok Apple nyomkövető eszközöket használva lophatják el járműveiket. Az Apple AirTag nevű, apró nyomkövető segítségével figyelik a drága autók útját az otthoni címükig, majd adott pillanatban, amikor senki sincs otthon és nyugodt a terep, ellopják – írja a vezess.hu.

A helyi rendőrség 24 órán belül két esetben is értesült arról, hogy Apple AirTageket találtak járműveken, a hatóság jelentése szerint az egyik tulajdonos az iPhone-ját használva találta meg az apró kütyüt, amit a motorháztető alá rejtettek.

A járműtulajdonosokat arra figyelmeztetik, hogy nézzenek körül az autóikon vagy azok alatt, hátha már ott figyel egy AirTag, amit tolvajok rejtettek el. Az iPhone használói értesítést kapnak arról, ha a közelben van egy AirTag. Ha Android telefonnal rendelkezik az autós, akkor letöltheti a Tracker Detect nevű alkalmazást, amely ugyanúgy jelzi a közeli nyomkövetőket.

Ugyanakkor az autótulajok is élhetnek ezzel a lehetőséggel. Ha ők előbb rejtik el a nyomkövetőt, akkor az ellopott autót is ugyanúgy megtalálhatják, ahogy a tolvajok felfedezhetik a prédáikat.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Kevesen hiszik el, ami az amerikai gazdaságban történik

Kevesen hiszik el, ami az amerikai gazdaságban történik

Az elmúlt hónapokban szinte mindenki ugyanazt a sztorit árazta: a tavaly őszi munkaerőpiaci megtorpanás után az amerikai növekedés óhatatlanul hűl, a Fed pedig előbb-utóbb kénytelen lesz alkalmazkodni. Ebbe a keretbe a piac kényelmesen bele tudta rendezni a következő lépéseit. Csakhogy az utóbbi hetekben több, első ránézésre “mellékes” adat érkezett, amelyek együtt már nem illenek ebbe a képbe. Ha egymás mellé tesszük őket, egy teljesen más forgatókönyv rajzolódik ki, és ez nem csak a kamatvárakozásokról szól, hanem arról is, hogy a részvénypiac mit fog félreérteni a következő hónapokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×