eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 22. szombat Beáta, Izolda
Drónnal készített légi felvétel a még füstölgő silókról a bejrúti teherkikötő északi részén 2022. július 27-én. Két héttel korábban kigyulladt a romos építmény, a lassú izzást feltehetően a 2020-as robbanásban megrongálódott tárolókban rekedt gabona erjedési gázai és a hőség együttesen okozták. Félő, hogy a vasbetonépítmény összeomlik.
Nyitókép: MTI/EPA/Vael Hamzeh

Összedőlt a robbanásban megsérült gabonatározók egy része

A bejrúti kikötőben 2020 nyarán történt ammóniumnitrát-robbanás, amelyben megsérültek a gabonatározók.

A gabonatározók északi blokkja robbanásszerű robajjal omlott össze. Szemtanúk beszámolói szerint hatalmas por- és füstfelleg terjengett a térségben. Egyelőre nem tudni, hogy vannak-e áldozatok.

Júliusban tűz ütött ki a romok között, aminek izzását éjszaka a közeli lakónegyedekben is látni lehetett. A tűzoltók azonban nem tudták eloltani a lángokat. Feltehetőleg a nyári hőségben erjedésnek indult gabona kapott lángra a törmelék alatt.

2020. augusztus 4-én Libanon fővárosában, Bejrútban a kikötő körzetében felrobbant 2750 tonna illegálisan tárolt ammóniumnitrát, a földrengéskutató obszervatóriumokban is észlelt robbanásban több mint kétszáz ember halt meg, hatezren sérültek meg és 300 ezren vesztették el otthonukat. Az ötven éve emelt, 48 méter magas tározók részben felfogták a lökéshullámot, megvédve ezzel Bejrút nyugati részét.

(A nyitókép még az omlás előtt készült, drónnal a levegőből. A még füstölgő silók látszanak rajta a bejrúti teherkikötő északi részén 2022. július 27-én. Két héttel korábban gyulladt ki a romos építmény, a lassú izzást feltehetően a 2020-as robbanásban megrongálódott tárolókban rekedt gabona erjedési gázai és a hőség együttesen okozták.)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 22. 18:31
×
×
×
×