Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.03
bux:
139330.69
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Pexels.com

Robbantós kecske babrált ki az orosz hadsereggel Zaporizzsjában

Beleakadt egy gránát zsinórjába, de nem csak egy eszköz volt ott.

Kecske keresztezte az orosz hadsereg útját Zaporizzsjában, és az állat bár nem tűnhetett komoly ellenfélnek elsőre, jelentős károkat és sérüléseket okozott - tudósít az ukrán Pravda alapján a 24.hu.

A találkozás viszont alapvetően különbözött az ismert film, a Gyalog galopp barlangi "nyulas" jelenetétől abban, hogy nem volt közelharc az állat és a katonák között, egy egészségügyi intézményt gránátoztak körbe, a kecske az egyik eszköz zsinórjába akadt bele, innentől gyorsultak fel az események.

Ukrán információk szerint 40 orosz katona sérült meg, halálos áldozatról nem tudni. A kecske sorsáról sem tudni bővebbet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×