Infostart.hu
eur:
385.5
usd:
327.83
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Várakozó autósok az M7-es autópályán a magyar-horvát határátkelő előtt, Letenyénél 2020. július 11-én. A határátkelőnél 2 órás várakozással kell számolni, mert a horvát hatóságok kötelezően regisztrálják belépőket. Érdemes Szlovénia felé kerülni, arrafelé jelenleg nem kell torlódásra számítani.
Nyitókép: MTI/Varga György

Nagy fejlesztés a horvát autópályákon

Digitalizálják az úthálózatot, 1727 kamerát cserélnek le. Az autópályadíjak két éve változatlanok Horvátországban.

A horvát állami autópálya-üzemeltető, a Hrvatske Autoceste (HAC) bejelentette, hogy digitalizálja a kezelt úthálózatot, amely nemcsak 1727 kamera lecserélését jelenti, de egy teljesen új, valós idejű forgalmi információs rendszer bevezetését is – idézi a Total Croatia News a Jutarnji List cikkét, az írást a napi.hu szemlézte.

A HAC zágrábi központjában egy forgalomirányítási és -felügyeleti központot hoznak létre, amely valós idejű információkat gyűjt a horvátországi autópályák forgalmi állapotáról, beleértve a HAC által kezelt autópályákat, valamint az Isztria Y autópályát és a Zágráb-Macelj autópályát is.

Az ígéretek szerint a fejlesztés év végére megvalósul. Az új kamerák képesek lesznek gyorsabban és biztonságosabban észlelni a potenciálisan veszélyes helyzeteket, ezekről az eseményekről tájékoztatni tudják a közlekedőket.

A forrásokra, amelyből ez a projekt megvalósul több ország pályázott közösen, Horvátország mellett Magyarország, Olaszország, Ausztria és Szlovénia. Ezt hívják Crododile projektnek, amelyből Magyarországon is fejlesztették az autópályák információs hálózatát korábban. Horvátország 100 millió kunát kapott, ami a támogatható költségek 85 százaléka.

A lap a horvatorszaginfo.hu alapján írról is ír, hogy a horvát autópályadíjak idén sem változtak, annyit kell fizetni, mint 2020-ban, a megtett kilométer alapján, a sztrádáról lehajtáskor. A fizetős kapukat jövőre szerelik le.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×