eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Salzburg, 2018. szeptember 20.Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke az Európai Unió salzburgi nem hivatalos csúcstalálkozójának végén tartott sajtóértekezleten 2018. szeptember 20-án. (MTI/EPA/Andreas Schaad)
Nyitókép: MTI/EPA/Andreas Schaad

Fideszes és KDNP-s képviselők üzentek a Néppárt elnökének

Deutsch Tamás és Hidvéghi Balázs fideszes, valamint Hölvényi György kereszténydemokrata európai parlamenti (EP-) képviselő Donald Tusknak, az Európai Néppárt elnökének írt nyílt levelet tett közzé a Fidesz honlapján csütörtökön.

"Megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy Ön nemrégiben egy, a Spiegelnek adott interjúban gyakorlatilag nácinak nevezte a magyar miniszterelnököt. Ezennel mélységes felháborodásunkat fejezzük ki, és kategorikusan visszautasítjuk az Ön nyilatkozatát. Orbán Viktor soha semmi olyat nem tett vagy mondott, hogy ilyen párhuzamot érdemelt volna ki" - fogalmaztak a képviselők az angol nyelvű levélben.

A képviselők azt írták, demokráciában természetes az egyet nem értés politikai kérdésekben, azonban a politikai ellenfelet minden alap nélkül nácinak nevezni, ez idáig csak a baloldal jól ismert eszköze volt konzervatív politikusok és pártok ellen. Szavaik szerint annál nagyobb csalódás, ha egy kereszténydemokrata párt vezetője teszi ugyanezt.

Kijelentették: egy ilyen "szégyenteljes kijelentés" ráadásul a náci terror milliónyi áldozatának, zsidóknak és nem zsidóknak az emlékét is meggyalázza. Sérti az áldozatok emlékét és sérti mai leszármazottaik érzékenységét is. Cinikus és erkölcsileg elfogadhatatlan - húzták alá.

Bármilyen rendkívüli időket élnünk is, a politikai vezetőknek méltónak kell maradniuk az általuk betöltött pozícióra. Az említett kijelentések messze túlmennek minden határon, és helyesbítésre szorulnak - zárták levelüket az EP-képviselők.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×