eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
A koronavírus-járvány miatt védőmaszkot visel egy férfi New Yorkban 2020. április 15-én. Andrew Cuomo, az állam kormányzója bejelentette, hogy kötelező lesz a védőmaszk a forgalmas utcákon, tömegközlekedési járműveken, és minden olyan helyen, ahol az embereknek nincs módjuk megtartani a kétméteres távolságot egymástól.
Nyitókép: A koronavírus-járvány miatt védőmaszkot visel egy férfi New Yorkban 2020. április 15-én. MTI/EPA/Peter Foley

New Yorkban nő a járvány halálos áldozatainak száma

New York államban emelkedik a járvány halálos áldozatainak száma - jelentette be Andrew Cuomo, az állam kormányzója a pénteki sajtótájékoztatóján. Közben több amerikai tagállamban tüntettek a gazdaság és a mindennapi élet újraindításáért. Donald Trump elnök a Twitteren buzdította a korlátozások ellen tüntetőket.

New York állam kormányzója, Andrew Cuomo közölte: csütörtökön az államban 630 halálos áldozatot követelt a járvány, míg szerdán 606 beteg hunyt el az új típusú koronavírus okozta Covid-19 betegségben. Hozzátette azonban, hogy

csökkent az újonnan kórházba szállított betegek száma, s jelenleg naponta kétezer beteget vesznek fel a kórházakba.

A kormányzó azt állította: a szövetségi kormány nem segít a vírustesztek biztosításában, s hozzátette még azt is, hogy Donald Trump többször is visszautasította a tagállamok kérését a tesztek számának növelésére. Állítása szerint Trump azt mondta volna: ez "túlságosan nehéz" és "túlságosan bonyolult". Az amerikai elnök még a sajtótájékoztató alatt a Twitteren válaszolt erre. "Cuomo nevetséges módon 40 ezer lélegeztetőgépet kért. Ennek kis részét leszállítottuk, és bőségesen elég is volt" - írta a mikroblogon. Egy másik bejegyzésében pedig úgy fogalmazott. "Cuomo kormányzónak több időt kellene töltenie a cselekvéssel, és kevesebbet a panaszkodással. Gyerünk, tessék dolgozni. Elég a beszédből. Mi kórházi ágyak ezreit biztosítottuk (New York államnak), amelyekre nem volt szükség, vagy nem is használták fel ezeket".

New York kormányzója az állam gazdasági újranyitásáról szólva azt mondta: ehhez mindenképpen a szövetségi kormányzat pénzügyi segítségére van szükség. Azt állította, hogy ilyen jellegű segítséget az általa irányított állam eddig nem kapott.

Az állam idősotthonaiban pusztító járványra vonatkozó újságírói felvetésre Andrew Cuomo azt válaszolta: "csak azokról az esetekről tudunk, amelyeket jelentenek nekünk". Péntek délelőtt ugyanis nyilvánosságra hozták New York állam egyik felmérését, amely szerint az állam idősotthonaiban katasztrofális a helyzet: 19 otthonban egyenként több mint 20 halottja volt az elmúlt hetekben a járványnak. Egy brooklyni otthonban 55 idős ember hunyt el, New York városának további négy idősotthonában - Bronxban, Queensben és Staten Islanden - több mint 40 ápolt halt meg. Egyedül a keddi napon az állam idősotthonaiban 2477 halálos áldozatot követelt a Covid-19 betegség. Az Egyesült Államokban a Johns Hopkins egyetem és kórház péntek déli adatai szerint több mint 672 ezer a diagnosztizált fertőzöttek és több mint 33 ezer a járványban elhunytak száma.

Közben több tagállamban, így Michiganben, Minnesotában, Kentuckyban és Virginiában is ezrek tüntettek annak érdekében, hogy indítsák be ismét a gazdasági és a mindennapi életet.

Dél-Dakota kormányzója, Kristi Noem, aki az állam május elejei újranyitása mellett döntött, pénteken úgy fogalmazott a döntését bírálóknak: "hiszek a szabadságban".

Donald Trump a Twitteren buzdította a korlátozások ellen tüntetőket. Szabadítsátok fel Minnesotát! Szabadítsátok fel Michigant! Szabadítsátok fel Virginiát! - írta három külön mikroblog-bejegyzésben. Michiganben a tüntetők Gretchen Whitmer demokrata párti kormányzó Lansingben lévő háza elé vonultak. Kommentátorok emlékeztetnek arra, hogy Whitmert Joe Biden, a Demokrata Párt várható elnökjelöltjének egyik alelnök-jelöltjeként emlegetik. Pénteken csak két tucat tagállam kormányzója is bejelentette, hogy - a csütörtökön este előterjesztett kormányzati ajánlás szerint - már május elején kész megkezdeni az állam újraindításának első szakaszát. Ezek az államok: Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Dél-Dakota, Dél-Karolina, Észak-Dakota, Florida, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nevada, Ohio, Oklahoma, Tennessee, Texas és Wyoming.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×