Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella
Kihalt sétálóutca az észak-németországi Bréma belvárosában 2020. március 9-én. A koronavírus-járvány terjedése miatt elmaradtak a turisták és kevés a vásárló az üzletekben. Brémában eddig négy személynél mutatták ki a koronavírus-fertőzést.
Nyitókép: MTI/EPA/Focke Strangmann

Németországban hónapokig tartó korlátozásokkal kell számolni

Nem csupán néhány hétig, hanem hónapokig tartó korlátozásokkal kell számolni az új koronavírus miatt, a járvány lefékezéséhez pedig minden egyes ember segítsége szükséges - mondta Jens Spahn német szövetségi egészségügyi miniszter hétfőn Berlinben.

Kiemelte, hogy az egészségügyi rendszer működőképességének fenntartásához mindenképpen le kell lassítani a járványt, amihez mindenkinek hozzá kell járulni. A mindennapi életben ugyanúgy kell védekezni, mint influenzajárvány idején az influenzavírus ellen, és kerülni kell a nagyobb rendezvényeket.

Lothar Wieler, a Robert Koch országos járványügyi intézet (RKI) vezetője hozzátette:

az új koronavírus a lakosság 60-70 százalékát megfertőzheti, a kérdés csak az, hogy milyen ütemben.

Christian Droste, a berlini Charite egyetemi klinika vezető virológusa kiemelte: az évszakok váltakozása nem segít, nem lehet azzal számolni, hogy a nyári meleg megérkeztével lecseng a járvány.

Az RKI hétfő reggeli összesítése szerint 1112 embernél mutatták ki az új koronavírust. Előző este 902, egy héttel korábban 157 fertőzöttet tartottak számon.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Momentum, lehallgatás, perek - Nagyon fura választást tartanak ma Gyömrőn

A voksolást azért írták ki, mert a körzet korábbi önkormányzati képviselője, Takácsné Tóth Hajnalka április 20-án lemondott mandátumáról. A választáson négy jelölt indul a képviselői helyért: a városvezetés és Kisberk Szabolcs polgármester támogatását élvező dr. Tóth Andrea független háziorvos, a függetlenként induló Lesti Árpád politológus, Südi Milán, a Momentum jelöltje, valamint Gyenes Levente korábbi polgármester.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×