Infostart.hu
eur:
382.13
usd:
328.12
bux:
108946.6
2025. december 5. péntek Vilma

Meggyilkolta tanárnőjét és iskolatársát egy 15 éves diák Fehéroroszországban

Két diák megsebesült az iskolai ámokfutásban.

Agyonszúrt egy tanárnőt és egy diákot egy 15 éves iskolás hétfőn Fehéroroszország egyik iskolában, két további diák megsebesült - közölte a belügyminisztérium.

A gyilkosság a Minszki területen lévő Sztolbci település egyik iskolájában történt - írta a TUT.BY hírportál. Egy 15 éves diák reggel 8 órakor - egy konfliktust követően - behatolt az osztályterembe, és késsel nyakon szúrta a tanárnőt, és három másik diáktársát is megsebesítette.

A tanárnő és egy gyerek belehalt sebesüléseibe. Két másik diákot kórházba szállítottak.

A történtek után a tettes elrejtőzött, a hatóságok hajszát indítottak ellene. Két-három órára rá elfogták.
A híradások szerint a fiatal a támadás előtt eltávolította oldalát egy meg nem nevezett közösségi portálról.

Az UNIAN ukrán hírügynökség emlékeztetett arra, hogy tavaly október 17-én egy 18 éves diák a Krím félszigeti Kercs műszaki szakiskolájában követett el robbantásos és lőfegyveres támadást. Huszonegyen meghaltak, ötvenen kórházba kerültek különböző mértékű sebesülésekkel.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×