Infostart.hu
eur:
379.17
usd:
318.92
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Elszabadult egy vonat, 13 kilométeren át nem tudták megállítani

Felfüggesztettek állásából hét vasutast Indiában, miután elszabadult egy 22 vagonból álló vasúti szerelvény és 13 kilométert tett meg egy lejtős pályán szombat este.

Az 500 utast szállító Ahmadábád-Puri expresszvonat a kelet-indiai Orissa államban, Titlagarh állomásról kezdett el visszafele gurulni, és 45 percen át haladt irányítatlanul. Szerencsére a legközelebbi állomásig lelassult annyira, hogy a sínekre helyezett faékekkel megállítsák.

Az incidensben senki sem sérült meg. A hatóságok hét vasutast gyanúsítanak azzal, hogy hanyagságból elmulasztották a vonat kerekeinek kiékelését a lejtős állomáson.

Az eset kivizsgálásán túl az indiai államvasutak egyhónapos kampányt indított a vasutasok jobb biztonsági kiképzésére.

Az indiai sajtó szerint tavaly két hasonló eset történt az országban.

Az indiai vasutakon naponta több mint 20 millió ember utazik, az ágazat 1,3 millió főt foglalkoztat. 2010 óta több mint 25 ezer ember vesztette életét vasúti balesetekben és katasztrófákban Indiában.

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×