Infostart.hu
eur:
387.55
usd:
330.72
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Folyóba zuhant egy kisbusz Indiában: sok halott

Folyóba zuhant egy utasokkal teli kisbusz, legkevesebb tizenhárom ember meghalt, három megsérült a balesetben az India nyugati részén fekvő Mahárástra szövetségi államban - közölte szombaton a rendőrség.

A baleset előző éjszaka történt a szövetségi állam székhelyétől, Mumbaitól 376 kilométerre délre, a Pancsganga folyón átívelő Sivadzsi hídnál. A kisbusz Ganpatipule településről tartott Punéba.

A hatóságok beszámolója szerint az áldozatok mind helyi lakosok voltak.

Indiában a balesetek fő okaiként a rossz minőségű utakat, a figyelmetlen sofőröket és a korszerűtlen, túlzsúfolt járműveket említik. Egy nemrégiben nyilvánosságra hozott hivatalos jelentés szerint az országban tavaly naponta több mint négyszázan haltak meg közúti balesetekben.

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×