Infostart.hu
eur:
363.76
usd:
308.6
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Tovább növelte áldozatait Irma - képgalériával

Floridában hatan haltak meg egy idősotthonban a hurrikánból trópusi viharrá "gyengült" Irma okozta áramhiány miatt.

A Miami és Fort Lauderdale között fekvő Hollywood város idősotthona 115 száz lakójának kiköltöztetését azonnal megkezdték, a rendőrség pedig megindította a vizsgálatot.

Florida déli és part menti vidékein az Irma hurrikán miatt napok óta nincs áram, és a szolgáltató közlése szerint még napokig, sőt, akár szeptember végéig, nem is tudják helyreállítani a szolgáltatást. Óriási a hőség és magas a páratartalom, azonban a légkondicionáló berendezések nem működnek és a ventilátorokat sem lehet bekapcsolni.

Thomas Sanchez hollywoodi rendőrfőnök sajtótájékoztatón közölte, hogy bár megindult a bűnügyi nyomozás, de a halálesetek szinte bizonyosan a hőségnek és a légkondicionálás hiányának tudhatók be. Közleményében az idősotthont működtető rehabilitációs központ szintén azt erősítette meg, hogy a hurrikán következtében kialakult helyzet okolható a tragédiáért. Az idős emberek kiköltöztetését a tűzoltók végzik, orvosok segédletével. Több idős ember válságos állapotba került.

A városban 42 idősotthon van, a tragédia után a rendőrség és az orvosok elővigyázatosságból ellenőrzik valamennyit. A floridai egészségügyi szövetség - amely az államban lévő idősotthonok 81 százalékát képviseli - szintén közleményt jelentetett meg, s ebben leszögezte, hogy a Floridában lévő mintegy 700 idősotthon közül 150-ben még nem állították helyre az áramszolgáltatást.

Floridában, Georgiában, Dél-, és Észak-Karolinában jelenleg mintegy 10 millió ember van áram nélkül.

Címlapról ajánljuk
Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.

A címvédő ellen kellett volna csodát tenni Szoboszlaiéknak

Két párban dőlt el az elődöntőbe jutás kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madridban a Barcelona ellen, a PSG az Anfield Roadon a Liverpool ellen kezdett 2–0-ról. A Vörösöknél Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is szerepelt a kezdő tizenegyben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Egy adminisztratív épületben károk keletkeztek és egy nő megsérült Dnyipróban, miután Oroszország támadás alá vette az ukrán nagyvárost. A légi riadó továbbra is érvényben ban az Ukrinform tudósítása alapján. Mára virradóra Cserkaszijban is hárman megsérültek orosz csapások következtében. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a német ZDF-nek adott interjút tegnap este, melyben kijelentette, az amerikai béketárgyalóknak „nincs idejük Ukrajnára” az iráni háború miatt. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel az ukrajnai frontról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×