eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Beszállt az Uberbe az orosz Sberbank

Az orosz Sberbank egyik befektetési társasága meg nem határozott nagyságrendben befektetőként vett részt az Uber legutóbbi G-sorozatú részvénykibocsátásában - írja az intellinews.com hírportál.

A TechCrunch értesülése szerint az Uber 43 millió G-sorozatú részvényt bocsátott ki 48 dollár feletti árfolyamon, összesen 2,1 milliárd dollár értékben. A kibocsátás, amennyiben minden részvény elkel, az Uber eddig 60 milliárd dollárra becsült piaci tőkeértékét közel 65 milliárd dollárra emeli.

Az Uber G-sorozatú részvénykibocsátásban részvénypakett megvásárlásával a Sberbank MoneyTime Ventures befektetési társasága által kezelt SBT Venture Fund I alap vett részt befektetőként.

A Sberbank a részvénybefektetés mellett más együttműködési formát is keres az Uber fuvarmegosztó szolgáltatással. "Az együttműködési távlatokat és az alap pénzügyi potenciálját tekintve nagyon ígéretes befektetésnek tűnik az Uber" - mondta Viktor Olrovszki, a MoneyTime Ventures társtulajdonosa.

Az Uber 2013 decemberében jelent meg Oroszországban és azóta már 13 városban nyújt fuvarmegosztó szolgáltatást. Tervei szerint működési területét 2016 végére minden egymillió lakosnál nagyobb oroszországi városra kiterjeszti. A 2010-ben alapított kaliforniai cég nagyjából öt naponta növeli egy újabb várossal globális szolgáltatási hálózatát.

Az Uber és más, helyben tevékenykedő fuvarmegosztó szolgáltatások, a Yandex.Taxi és a Get.Taxi vállalatok a világ számos más országához hasonlóan az általuk támasztott konkurenciával Oroszországban is magukra vonták a taxi társaságok haragját. A taxi társaságok érdekvédelmi szervezete levélben kérte a Kremltől az Uber-sofőrök kötelezését a személyfuvarozási engedély kiváltására.

Címlapról ajánljuk
Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Magyarországon 2022-ben a krónikus betegségek okozta halálesetek között a negyedik leggyakoribb volt a májbetegség. A krónikus májbetegek száma világszerte eléri a másfél milliárdot, és évente mintegy kétmillió ember hal meg ilyen betegség következtében – mondta az InfoRádióban a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikájának munkatársa abból az alkalomból, hogy idén is megtartják április 19-én a máj világnapját.

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Számos ország közelmúltbeli esete azt mutatja, hogy a feldolgozóipari foglalkoztatás növelése ahhoz hasonló, mint amikor egy gyorsan távolodó célpontot üldöznénk. Az automatizálás és a képzettséget igénylő technológiák jelentősen valószínűtlenné tették, hogy a feldolgozóipar olyan munkaerő-felszívó hatással bírjon, mint amilyennel egykor rendelkezett. Ez azt jelenti, hogy a jövő „jó munkahelyeit” a szolgáltatóiparban kell megteremteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×