Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
328.86
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes

Telefonon tárgyalt Putyin és Obama

A katonai együttműködés elmélyítéséről Szíriában és az ukrajnai válság rendezéséről folytatott szerdán telefonbeszélgetést Vlagyimir Putyin orosz és Barack Obama amerikai elnök - tájékoztatott a Kreml sajtóközleményében.

A közlemény szerint Putyin sürgette amerikai kollégáját az együttműködésre Szíriában annak érdekében, hogy meg tudják különböztetni a mérsékelt fegyvereseket a terrorista szervezetektől, amelyekre nem vonatkozik a szíriai tűzszünet.

Az orosz államfő a telefonbeszélgetés során ismételten hangsúlyozta annak szükségességét, hogy Kijev teljesítse a minszki megállapodást, így egyebek közt létesítsen közvetlen párbeszédet Donyeckkel és Luhanszkkal - közölte a Kreml.

Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×