Infostart.hu
eur:
363.28
usd:
307.95
bux:
137239.88
2026. április 17. péntek Rudolf

Kína rendőröket küld Európába

Egyenruhás kínai rendőrök járőröznek keddtől olasz kollégáikkal közösen Rómában és Milánóban - jelentette be Angelino Alfano belügyminiszter.

A tapasztalatszerzési céllal induló program egyelőre két hétig tart. Olyan kínai rendőröket választottak ki, akik a kínai nyelv mandarin változatán kívül olaszul és angolul is beszélnek. A cél az, hogy a kínai turisták biztonságosabban érezzék magukat Olaszországban.

Ez az első eset, hogy Kína rendőröket küld Európába - mondta Alfano egy hétfői római sajtótájékoztatón, és fontosnak nevezte az olasz-kínai együttműködést ezen a speciális területen. A kínai rendőrök Pekingben kaptak kiképzést olasz rendőröktől. Alfano közölte, hogy az együttműködést később más olasz városokra is kiterjeszthetik.

Olaszországban évente 3 millió kínai turista fordul meg.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a parlament alakuló ülésén tervezem letenni a miniszterelnöki esküt – több miniszter és tárcája is végleges

Magyar Péter: a parlament alakuló ülésén tervezem letenni a miniszterelnöki esküt – több miniszter és tárcája is végleges

Nem tart igényt a Tisza Párt a korábbi ciklusokhoz hasonló arányú parlamenti alelnöki pozíciókra, és megígérte: véget ér a pénzszórás a parlamentben, erről számokat is nyilvánosságra hozott. Sulyok Tamás korrektségére számít abban, hogy először vele közli az alakuló ülés és a miniszterelnöki eskütétel napját, az eskütétel egyébként a Szent Korona előtt lesz, elhangzik a székely és a magyar Himnusz is. Kiderült: Kármán András pénzügyminiszter lesz, Kapitány István pedig gazdasági. Megerősítette Magyar Péter azt is, hogy már folyamatban van a megválása EP-képviselői mandátumától, így tudja csak letenni a hivatali esküt miniszterelnökként.

Magyar csúcskatonák indultak Faranciországba

Az Orion 2026 nevű gyakorlat áprilisi szakaszában NATO-parancsnokság alatt több ezer katona, mintegy 1800 harcjármű, több tucat helikopter és több száz pilóta nélküli eszköz gyakorlatozik együtt. Böröndi Gábor, a Honvéd Vezérkar főnöke csütörtökön utazott el Lille-be, ahol informális egyeztetéseket folytat vezérezredesekkel, NATO-parancsnokokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
A Mol után a Richter osztalékfizetése is terítékre kerülhet

A Mol után a Richter osztalékfizetése is terítékre kerülhet

Ma is az iráni háború friss fejleményei alakítják a hangulatot a világ tőzsdéin, a hazai piacon pedig még mindig a vasárnapi választás és annak következményei vannak a befektetők fókuszában. Magyar Péter tegnap bejelentette, hogy elvárja, hogy a Mol ne fizessen osztalékot az MCC-nek, ráadásul este az is kiderült, hogy a leendő miniszterelnök és Hernádi Zsolt tárgyalását követően a Mol vezetése harmadik negyedéves osztalékkifizetést fog javasolni a vállalat igazgatóságának - ez ma meg is történt. Ráadásul Magyar Péter ma a Parlamentben bejelentette, hogy a Richter is meg fogja keresni "hasonló ügyben", vélhetően az MCC-nek kifizetendő osztalékra utalva. A tegnapi lefordulást követően ma emelkedik a magyar tőzsde, a nemzetközi piacokon is pozitív a kép. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×