eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin

Több száz embert oltottak be egy ebola elleni kísérleti szerrel

Az újraéledő ebolajárvány miatt Guineában közel 800 embernek adtak be kísérleti oltóanyagot a kór ellen - közölte pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A beoltottak valamennyien érintkeztek az ország déli részén nyilvántartásba vett 8 ebolással.

A világszervezet szakosított szervezete szerint a nyugat-afrikai országban jelenleg összesen több mint ezer olyan embert tartanak megfigyelés alatt, akik kapcsolatba kerültek az ebolavírussal fertőzött betegekkel, s 182 esetben "magas a fertőzés kockázata". A VSV-ZEBOV nevű kísérleti gyógyszer - amelyet hónapok óta tesztelnek Guineában és a szomszédos Sierra Leonéban - "nagyon hatékony" oltóanyagnak számít.

Guineát december 29-én nyilvánította ebolamentesnek a WHO, két hónappal később azonban újabb nyolc megbetegedést jegyeztek fel az országban, s ezek közül hét halállal végződött. Az ENSZ hivatala úgy tudja, hogy egy 11 éves fertőzött kislány állapota stabil.

Az újabb megbetegedések ellenére a WHO kedden bejelentette, hogy a Nyugat-Afrikában kitört ebolajárvány már nem jelent veszélyt az egész világra, és az államok képesek megbirkózni az elszigetelt esetekkel. A rendkívül fertőző és gyilkos erejű vírus 20 hónap alatt mintegy 11 300 embert ölt meg a régióban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×