Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Nagyszabású hadgyakorlatot tart októberben Dél-Európában a NATO

Nagyszabású hadgyakorlatot tart októberben Dél-Európában a NATO - jelentette be csütörtökön Washingtonban az észak-atlanti szervezet egyik parancsnoka.

Az október 3-tól november 6-ig főleg Olaszországban, Spanyolországban és Portugáliában megrendezendő gyakorlaton mintegy 36 ezer katona vesz részt 27 tagországból és hét partnerországból. Ilyen nagy hadgyakorlatot 2002 óta nem rendezett a szervezet - mondta sajtóértekezletén a NATO átalakításáért felelős legfőbb parancsnok, Jean-Paul Paloméros francia tábornok. Hozzátette, hogy a gyakorlatnak "nincs különösebben köze" az ukrajnai válsághoz vagy az Oroszországgal fennálló feszült viszonyhoz, megrendezését 2012-ben határozták el, amikor a NATO és Oroszország még jó viszonyban volt.

A gyakorlaton a modern háború minden összetevőjét szerepeltetik: a rakétavédelmet, az informatikai támadásokat és "hibrid háborút" is, amelynek része a propaganda. Még az internetes közösségi oldalakat is bevonják, kitalált és valószínűleg valóságos ellenségekkel. "Nem tudom elképzelni, hogy ne lennének közben látogatóink az oldalainkon" - jelentette ki Paloméros.

Éppen most folyik a NATO-nak egy légi hadgyakorlata Bulgáriában, Németországban, Olaszországban és Romániában. Tizenegy NATO-tagállam több mint 4800 katonája vesz részt a négyhetes, szeptember 13-ig tartó gyakorlaton. A gyakorlat célja annak demonstrálása, hogy az észak-atlanti szövetség képes gyorsan reagálni és egy erős és biztonságos Európa fenntartásának támogatása érdekében működni.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×