Infostart.hu
eur:
363.98
usd:
315.15
bux:
150022.38
2026. augusztus 12. szerda Klára

Kétéves mélyponton a horvát munkanélküliség

Horvátországban 17,8 százalékra, 2002 augusztusa óta legalacsonyabb szintre csökkent a munkanélküliség júliusban a júniusi 18,3 százalékról.

A horvát statisztikai hivatal 296 094 állástalant tartott nyilván a múlt hónapban. A munkanélküliség 0,7 százalékponttal volt alacsonyabb tavaly júliushoz képest.

Idén júliusban már az ötödik egymást követő hónapban csökkent a munkanélküliség. Leginkább a turizmus járult hozzá a munkanélküliség mérséklődéséhez a különböző szezonális álláslehetőségekkel.

Horvátországban az elmúlt tíz évben 2008 augusztusában volt a legalacsonyabb a munkanélküliség, akkor 12,3 százalékon állt.

Címlapról ajánljuk
Rendkívüli intézkedést jelentett be Magyar Péter Paksról az atomerőműnél

Rendkívüli intézkedést jelentett be Magyar Péter Paksról az atomerőműnél

Egy dunai fenékküszöb azonnali építését rendelte el a kormány hosszú távú megoldásként, és készenlétbe helyeztek két 80 méteres bárkát, amit ideiglenes intézkedésként elsüllyesztenek, ha kell, a Duna vízszintjének emelése érdekében – jelentette be a miniszterelnök, ismertetve a részleteket is.

Felpörög a metróhosszabbítás – itt vannak a feladatok

A 3-as metró 36 éve érte el Újpest-Központot, ám a tervek ellenére sosem folytatták. A BKK előkészítette a káposztásmegyeri meghosszabbítás engedélyezési terveit, és a kormány által júliusban meghirdetett Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv tartalmazza a metróvonal meghosszabbítását, első szakaszként Rákospalota-Újpestig.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×