Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
315.53
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

Sztrájkolnak a portugál pilóták - járatokat töröltek

Törölték szombaton a TAP portugál állami légitársaság több tucat járatát a pilóták sztrájkja miatt.

Az utasszállító repülőgépek pilótái 24 órára szüntették be a munkát, hogy fölhívják a figyelmet a romló munkakörülményekre, amelyek miatt a szakszervezet közlése szerint a legjobb pilóták közül 37 már ki is lépett a TAP-tól.

A sztrájk miatt több tízezer utas volt kénytelen módosítani a foglalását.

A 350 szombati járatból legalább 200 rendben elindult, és meg is érkezett a célállomásra - közölte a TAP szóvivője. A törölt járatok között volt többek között a milánói, a római, a düsseldorfi, a hannoveri, az oslói, a stockholmi és a koppenhágai és a délutáni bécsi járat.

A portugál nemzeti légitársaságot a tervek szerint az év végéig magánkézbe adják. Két éve egyszer már megpróbálták privatizálni, de akkor nem sikerült. Most hírek szerint egy portugál mágnás, bizonyos Miguel Pais do Amaral, akinek média- és ingatlanpiaci, valamint energiaügyi érdekeltségei vannak, kész ajánlatot tenni a légitársaságra.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×