Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
324.99
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Egyiptomi vendégmunkások haltak meg Tripoliban

Huszonhárom egyiptomi vendégmunkás halt meg a líbiai fővárosban, Tripoliban, ahol rakétatalálat érte a házukat - jelentette vasárnapra virradóra egy egyiptomi hírportál.

A jelentésből nem derül, hogy kik vették célba rakétákkal a házat, de az épület romba dőlt.

Az egyiptomi áldozatok vendégmunkásokként dolgoztak Tripoliban, holott az egyre súlyosbodó líbiai helyzet miatt a kairói külügyminisztérium korábban azt javasolta az egyiptomiaknak, hogy ne utazzanak oda. Az an-Níl egyiptomi hírtévé szerint jelenleg is mintegy másfél millió egyiptomi él a szomszéd országban.

A líbiai főváros hetek óta az egymással vetélkedő fegyveres csoportok harcának színtere, a fegyveres összecsapásoknak minden oldalon többtucatnyi halálos áldozata van. Különösen súlyos harcok dúlnak a líbiai főváros repülőterénél.

Az amerikai külügyminisztérium emiatt szombaton átmenetileg bezárta tripoli nagykövetségét, a washingtoni külügyminisztérium pedig arra figyelmeztette az amerikai állampolgárokat, hogy ne utazzanak Líbiába, illetve haladéktalanul távozzanak az észak-afrikai országból azok, akik már ott tartózkodnak.

Eközben az ország második legnagyobb városában, Bengáziban is harcok folytak a líbiai különleges erők és iszlamista fegyveresek között. A szombat este kirobbant összecsapások vasárnap reggelig tartottak, és legkevesebb harminchat emberéletet követeltek. Az áldozatok jó része civil volt. A helyi törzsi milíciák és az erőtlen kormányerők közti állandó harcok színterévé vált országban ezzel ötvenkilencre emelkedett az utóbbi egy nap alatt elesettek száma.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×